Yönetmen: Breck Eisner
Oyuncular
Slogan: Unutulmuş bir efsane, çöle gömülmüş bir sır
Tür: Aksiyon, Komedi
Yapım Yılı: 2005 (124 dk)
Vizyon Tarihi: 16 Eylül 2005 Cuma
Senaryo: Clive Cussler, Thomas Dean Donnelly
Yapımcı Firma: Bristol Bay Productions
Yapım Ülkesi: ABD/İspanya/Almanya
Orijinal Dil: İngilizce
Resmi Site: www.sahara.uip.es/
Dağıtıcı Firma: Avşar Film

Sahara Filminin KonusuUsta kaşif Dirk Pitt (Matthew McConaughey) tarihi bir efsaneye ait bir sikke bulup, Batı Afrika’nın en tehlikeli bölgelerinde hazine avına çıkmaya karar verdiğinde hayatının da en büyük macerasına girişmiş olacaktı. Dirk ve macera arkadaşı Al Giordino (Steve Zahn), yerlilerin deyimiyle “Ölüm Gemisi”ni -gizli bir kargo taşıyan kayıp savaş gemisi- ararken, kayıp hazinenin tüm dünyayı tehdit edecek kadar büyük bir problemle bağlantılı olduğunu düşünen, zeki ve güzel doktor Eva Rojas (Penelope Cruz) ile tanışırlar.

Hiç kimsenin varlığına bile inanmadığı bu gemiyi ararken, Dirk, Al ve Eva, tehlikeli savaşçılara ve tehditkâr bölgeye yenilmemek ve sırrı çözebilmek için, zekâlarına ve cesaretlerine güvenmek zorundaydılar.

Paramount Pictures ve Bristol Bay Productions, Baldwin Entertainment Group, A. J. K Livin Production, Kanzaman Production ortaklığıyla, Breck Eisner’ın yönettiği “Sahara”yı sunar. Clive Cussler’ın romanından uyarlanan senaryo ise Thomas Dean Donelly, Joshua Oppenheimer ve John C. Richards’a ait. Lambert Wilson, Glynn Turman, Delroy Lindo ve William H. Macy gibi oyuncularında yer aldığı “Sahara”nın Amerika dağıtımını ise Paramount Pictures üstlenmiş.

Paramount Pictures, dünyanın en büyük eğlence ve medya kuruluşlarından biri olan ve ayrıca eğlence, spor, haber ve müzik prodüksiyonu, tanıtımı ve dağıtımında lider olan Viacom Inc.’in bir kolu.

Bristol Bay Productions ise, dramadan komediye, aksiyondan korkuya her türde ve her yaşta sinema izleyicisine hitap eden sinema filmlerinin üretimini, finansmanını ve prodüksiyonunu gerçekleştiren AFG (Anschutz Film Group)’nin yan kuruluşu.

Sahara Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 7/10
  erdurang 20.6.2006 22:29:00
  Zaman geçirmek için seyredilebilir.
 • Film Notu 6/10
  murat aydemir 27.4.2006 15:53:00
  sürükleyici bir flim normal yani izlenilebilir
 • Film Notu 8/10
  anti cansu :) 25.10.2005 19:41:00
  Aksiyonu sevenlere tavsiye edebileceğim hareketli ve sürükleyici bir film...yelkenli ucak fikri çok hoş...yakın zamanda çıkan ender aksiyon filmlerinden... Seyrederseniz pişman olmazsınız...
 • Film Notu 8/10
  ibrahim 6.10.2005 14:33:00
  güzel hoş bir filim..tavsiye ederim.
 • Film Notu 10/10
  Emrah ÖZKAN 18.9.2005 18:57:00
  tam bir saheser desem yalan olmaz böyle fantastik filmleri severim

Sahara Filminin Oyuncuları