Sasha Pieterse

Sasha Pieterse

Sasha Pieterse
Oyuncu

Doğum Tarihi: 17.2.1996

Doğum Yeri: Johannesburg, Güney Afrika

Sasha Pieterse 17 Şubat 1996'da Güney Afrika'nın Johennesburg şehrinde doğdu. Daha sonra ABD'ye göç ettiler. Annesinin adı Zizi, babasının adı ise Sean'dır. Annesi ve babası profosyenel dansçılardır. Pieterse, yakın zamanda oyunculuk ve modellik sözleşmesi imzaladı. 12 yaşındayken ise oyunculuğa ve modelliğe başladı.

2002 ile 2003 yılları arasında Family Affair komedi dizisinde Buffy rolünde karşımıza çıkmıştır. Artık şöhreti artmaya başlıyordu. Daha sonra 2005 yılında 3-D Köpekbalığı ve Volkan kız filminde Marissa rolüyle tanındı. Şöheti ve oyunculuğu gittikçe artıyordu. 2007 yılında Good Luck Chuck filminde adı Anissha Carpenter olan genç, siyah giyinen gotik birini canlandırdı. Artık Pieterse herkes tarafından tanınıyordu. 2010 yılında Pretty Little Liars dizisinde Alison Dilaurentis rolü ile hala karşımızda.

2011 yılında Disney Channel orijinal filmi olan Geek Charming'de Amy Laubolu'yu canlandırdı. 2013 yılında G.B.F filminde Fawcett Brooks rolüyle karşımıza çıktı. 2014 yılında Inherent Vice filminde Japonica Fenway'ı canlandırdı. Ve birçok televizyon dizisinde rol aldı.

Görev Aldığı Yapımlar

Sasha Pieterse Fotoğrafları

Portreler