Senli Benli

Senli Benli (Hurlyburly )

Puan : 6/10 1 oy
Yönetmen: Anthony Drazan
Oyuncular
Tür: Drama, Komedi
Yapım Yılı: 1998 (122 dk)
Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2000 Cuma
Senaryo: David Rabe
Yapımcı Firma: Storm Entertainment
Yapım Ülkesi: USA
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Hurlyburly
Resmi Site: www.flf.com/hurlyburly/index.html
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Senli Benli Filminin Konusu

Film, renkli kişiliklere sahip Hollywood oyuncularının ve şöhret olma hevesindeki gençlerin çakışan hayatları üzerine kurulu. Bu özel hayatlar birbirinin içine öyle bir biçimde giriyor ki, kamera karşısında yaşayabileceklerinin çok ötesinde uçuk, akla hayale gelmedik fiyaskolara sürükleniyorlar sonunda.

Çekim Bilgileri

Hey sen Eddie olmalısın ... Film işindesin değil mi? Aktörler ayarlıyorsun filmlere ya da onun gibi bir şey... Araba da satıyor ol... Devamı için tıklayın...
Hey sen Eddie olmalısın ... Film işindesin değil mi? Aktörler ayarlıyorsun filmlere ya da onun gibi bir şey... Araba da satıyor olabilirdin... Ya da ticaretle uğraşırdın... Hatta dağları bile yerinden oynatabilirdin. Yapmadın bir yönetmen bile olamadın ama... Her zaman şık ve kibar olmalı hiçbir şeyin seni devirmesine izin vermemelisin. Etrafın kadınlar ve erkeklerle dolu... Dünyanın her yerinde olduğu gibi. Bir devriliyorsun sonra tekrar ayaktasın... Tıpkı Phil ve Mickey gibi... Peki ya sonra...

Yok yok... Aşık olmak , aşkı hissetmek ya da aşk peşinde koşmak gerek.

Ama nasıl?...

Los Angeles’ın insanları öğüten büyük şehir anlayışı ve kargaşası içinde çaresiz üç erkeğin kendilerini, aşklarını, kariyerlerini, sevdikleri kadınları ve birbirleri ile olan ilişkilerini anlatan ilginç bir hikaye ...

Başrollerini Sean Penn, Kevin Spacey, Robin Wright Penn ,Chazz Palminteri, Garry Shandling ve Meg Ryan’ın paylaştıkları filmin senaryo yazarı David Rabe yönetmeni Anthony Drazan ve yapımcıları ise Anthony Drazan, Richard N.Gladstein, David Hamburger.

Bu yönetmen Anthony Drazan’ın ZEBRAHEAD ve IMAGINARY CRIMES’dan sonra üçüncü filmi olmasına rağmen adı oyuncularla oldukça iyi çalışan yönetmenler arasına girmişti. Yeni filmi olarak Hurly Burly teklif edilince projenin üstüne balıklama atlamış. Çünkü filmin duygu yüklü diyalogları ve çok özel bir şekilde karılmış fikirlerden oluştuğunu fark etmiş.

Senaryo çalışmalarının bitişinden hemen iki gün sonra Drazan, Sean Penn’i arayarak Eddie rolünü ona önermiş. Oyuncunun merkez karakterlerde gösterdiği performansın mükemmelliği ve kasta dahil edilebilecek diğer oyuncuların onun varlığını bilmesi tabii ki yönetmenin de işini kolaylaştırmış. Sean Penn aynı rolü 1988 yılında Westwood Tiyatrosunda da oynamış ve filmdeki rolü hemen kabul etmesine sebep olarak da Drazan’ın film için kesinlikle doğru yönetmen olmasını göstermiş.

(Çekim Bilgileri: Özen Film)

Senli Benli Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
 • Film Notu -/10
  mustafa vatandas 4.08.2002 17:58:00
  bu film hiç güzel değil meg%%1% o kadar uzun rol vermişlerki...

Senli Benli Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

 • 'Sıradan' bir film

  'Sıradan' bir film

  Hareketli bir başlangıç... Ama giderek monotonla? an, sıkan ve izleyicide hiçbir etki bırakmayan bir film... “Hurly Burly-Senli Benli”

  David..
  29.11.2000