Seray Sever

Seray Sever

Seray Sever
Oyuncu

Doğum Tarihi: 27.02.1973

Doğum Yeri: İstanbul, Türkiye

Üniversite yıllarının başında hobi amaçlı reklamlarda oyuncu olmak için Neşe Erberk ile görüşen Seray Sever, 1990 yılında Kahraman Afyonoğlu'ndan gelen teklif üzerine TRT'de 'Popstar' isimli müzik eğlence programının sunuculuğunu üstlendi. Mustafa Mayadağ'ın yönetmenliğinde gerçekleşen program üç yıl sürdü. 1995 yılında Mirkelam'ın Tavla, Emel Müftüoğlu'nun da Hovarda kliplerinde oyuncu olarak rol aldı. 1997 yılında, atv'de 'Sabah Şekerleri' programını sunmaya başladı. Aynı yıl Star TV için çekilen dönemin sevilen dizisi Köstebek'te güçlü bir oyuncu kadrosuyla birlikte oynadı. 1998'de Erhan Yazıcıoğlu ile Seç Bakalım, Orhan Boran'la 'atv'de Pazar' ve Show TV'de yayınlanan yönetmenliğini Uğur Aksay'ın yaptığı 'Şans Kapıyı Çalınca' adlı yarışma programında görev aldı. Programı ilk 2 yıl Kayra Şenocak'la son 2 yıl Samsun Demir'le birlikte sunmuştur ve program 4 yıl boyunca yüksek reytingler almıştır. 1999'da Evdeki Hesap, Güldüren Cazibe, Kumkapı Olayı - Üzgünüm dizilerinde rol aldı. 2001'de, Show TV'de yayınlanan ve büyük ilgi çeken dizi film Dadı'da başrolleri paylaştı. 2002'de Show TV'de yayınlanan 'Ev Hali' isimli dizide başrol, atv'de 'Aşk Olsun' isimli program, 'Dolunay Katili' isimli tiyatro oyunu ve pek çok reklam filminde oynadı. Daha sonra, 2002 yılının Aralık ayında 'O Şimdi Asker' isimli sinema filminde oynadı. 2003 yılında, Kurtlar Vadisi isimli dizinin ilk 20 bölümünde, ayrıca, TRT'de 'Esir Şehrin İnsanları' ile Show TV'de 'Krypton' isimli yarışma programda yer alan Seray Sever, Kanal D'nin 'Popstar' isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 2004 yılında Kanal D'de 'Turkstar', atv'de 'Ünlüler Çifliği' programları ile, Star TV'de 'Tatil Aşkları' dizisinde başrol oynamış, Birol Güven'in 'Çocuklar Ne Olacak' isimli dizisi ve Hakan Yılmaz ile birlikte 'Sevgili Karım' adlı tiyatro oyununda yer almıştır. 2005'de Atv'de 'Ünlüler Çiftliği' programı ile, Star TV'de Yasemin Yalçın ile 'AB'nin Yolları Taştan' isimli dizi, Mustafa Altıoklar'ın yönetmenliğini yaptığı 'Banyo' isimli sinema filminde rol aldı.

5 yıl boyunca Cosmopolitan dergisinde 'Seray Sever'le Baş Başa' köşesinde röportajlar yaptı. Ali Atıf Bir ile birlikte, Cine 5'de, her akşam canlı yayınlanan 'Başka Yerde Yok' programını sundu. 2006'da Ali Atıf Bir, Şoray Uzun ve Savaş Ay ile birlikte Star TV'ye Show TV'deki 'Pişşti' programı tarzında 'Stüdyo 4' isimli magazinin ve güncel olayların tartışıldığı bir sohbet programında yer aldı. Aynı sezon Hakan Yılmaz ve Şebnem Dönmez ile başrolünü paylaştığı TGRT'nin dizilerinden Erkeksen Seyret'te rol aldı. 2007'de Türkmax'ta 'Seray Sever'le Erkekler' ile Atv de Metin Şentürk ile birlikte 'Sabahın Körü' programlarını sundu.2007-2008 sezonunda ise yine Türkmax'ta Oktay Kaynarca ile birlikte yönetmenliğini Birkan Uz'un yaptığı haftanın 3 günü yayınlanan 'Her Şey Dahil' adlı talk show programını sunmuştur.

2008'de Maskeli Beşler: Kıbrıs filminde, 2008 yaz sezonunda Kanal 1'de başlayıp Kasım 2009'da FOX'da sona eden Yalancı Romantik'te Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu ile birlikte; ayrıca 2009'un Şubat ayında başlayıp Kasım ayında sona eren Sıkı Dostlar isimli dizide Haluk Bilginer, Nez ve Özkan Uğur ile birlikte rol almıştır. 2008 - 2010 arası TürkMax'ta yayınlanan Sen Harikasın isimli dizinin 150 bölüm boyunca yapımcılığını üstlenmiştir. 2011'de Show TV'de yayına giren Artı 18 adlı dizide hem yapımcı hem oyuncu olarak karşımıza çıkmıştır.

Görev Aldığı Yapımlar

Seray Sever Haberleri