Tür: Komedi, Animasyon, Macera
Yapım Yılı:
Vizyon Tarihi: 21 Haziran 2013 Cuma
Seslendirme
:

Yapımcı Firma: Pixar Animation Studios
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Monsters University
Resmi Site: monstersuniversity.com/edu/
Dağıtıcı Firma: UIP Filimcilik

Sevimli Canavarlar Üniversitesi Filminin Özeti

Mike Wazowski ve James P. Sullivan ayrılmaz bir ikilidir ama durum her zaman için böyle olmamıştır. Bu uyumsuz canavarlar tanıştıkları andan itibaren birbirlerine tahammül edememişlerdir. “Sevimli Canavarlar Üniversitesi” (Monsters University), Mike ve Sulley’nin farklılıkları aşarak nasıl en yakın dostlar olduklarına dair kapıları açıyor.

Kahkaha ve eğlence dolu Sevimli Canavarlar Üniversitesi’nin yönetmen koltuğunda Dan Scanlon otururken (Arabalar, Mater) filmin yapımcılığını Kori Rae üstleniyor. (Yukarı Bak, İnanılmaz Aile, Sevimli Canavarlar) Film, Türkiye’de 21 Haziran 2013’te 3 boyutlu olarak vizyona girecek.Notlar:

•‘Sevimli Canavarlar’ filmi ilk olarak 2 Kasım 2001’de gösterime girdi ve dört dalda Oscar adayı oldu: En İyi Uzun Metraj Animasyon Filmi, En İyi Müzik, En İyi Ses ve En İyi Şarkı. If I Didn’t Have You şarkısı ile ödül kazandı.

•‘Sevimli Canavarlar Universitesi’, ‘Sevimli Canavarlar’ filminden yaklaşık 12 yıl sonra Amerikan sinemalarında gösterilecek.

•Billy Crystal ve John Goodman önceki filmde canlandırdıkları Mike Wazowski ve Sulley rollerini yeniden seslendiriyorlar.

•‘Sevimli Canavarlar Universitesi’ yeni birkaç yüzle ve ‘Sevimli Canavarlar’ filmindeki birkaç sevilen karakterle geri dönüyor.
 

>> >> Sevimli Canavarlar Üniversitesi

Vizyondaki Filmler