Sevimli Dinozor

Sevimli Dinozor (Urmel aus dem Eis )

Puan : 5/10 3 oy
Yönetmen: Reinhard Klooss, Holger Tappe
Tür: Animasyon
Yapım Yılı: 2006 (87 dk)
Vizyon Tarihi: 18 Mayıs 2007 Cuma
Senaryo: Oliver Huzly, Reinhard Klooss
Seslendirme
:
Yapımcı Firma: Ambient Entertainment GmbH
Yapım Ülkesi: Almanya
Orijinal Dil: Almanya
Orijinal Adı: Urmel aus dem Eis
Dağıtıcı Firma: Bir Film

Sevimli Dinozor Filminin Konusu

Titiwoo okyanusun ortasında küçük volkanik bir adadır. Burada sevimli ama bir o kadar da dağınık fikirli HORATIO TIBBERTON yaşar. Tibberton çok yönlü fakat toplumla uyumsuz bir bilim adamıdır. Güney denizindeki bu doğa parçasına, kasvetli şatosunda uşağı SAMI ile yaşayan kendini beğenmiş Kral PUMPONELL (Mehmet Ali Erbil’in sesinden) tarafından sürgüne gönderilmiştir.

Profesörün evlat edindiği TIM’in yanı sıra, adanın önde gelenlerinden bir grup yaratık da profesörün kendine özgü dil okuluna devam etmektedir: telaffuz sorunu yaşayan penguen PING; kendi çatısı altında yatıp felsefe yapmayı yeğleyen sınıf başkanı kertenkele MONTY (Yavuz Seçkin’in sesinden): sürekli ağaç gövdeleriyle kayalara çarptığından tüyünü kaybetme eğilimindeki sakar, pabuç gagalı SHOE; sık sık denizdeki kayalığında güneşe karşı oturup melankolik bir havayla yürek parçalayıcı şarkılar söyleyen deniz aslanı SOLOMON; Tibberton’un evinin, okulunun ve küçük ada halkının düzeninden sorumlu alıngan ve duygusal bayan domuzcuk PEG.

Sevimli Dinozor Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 3/10
  dünya 15.07.2007 21:43:00
  film eski çağlara uyarlanmış ama günümüz olsa ve bişiler öretse iiii olur kardeşimle gittim ama herşey meydanda
 • Film Notu 10/10
  alara göçmen 14.06.2007 15:04:00
  bu animasyon filmi dünyada gördüğüm en duygusal filimlerinde biriydi.Duygusal olan herkez gitmeli bence harikaydı herkeze tavsiye ederim!
 • Film Notu 10/10
  Halide Karahan 25.05.2007 16:36:00
  Çok güzel bir çizgi film bence çocuklara göre çok uygun çocukların gelişimi için çok iyi çok güzel ama bilimsel bir çizgi filmde yapsanız daha güzel olacak.:D