Sevimli Haydut

Sevimli Haydut (Ordinary Decent Criminal)

Puan : 5/10 2 oy
Yönetmen: Thaddeus O`Sullivan
Oyuncular
Tür: Polisiye
Yapım Yılı: 2000 (93 dk)
Vizyon Tarihi : 23 Haziran 2000 Cuma
Senaryo: Gerard Stembridge
Yapımcı Firma: Filmstiftung Nordrhein-Westfalen
Yapım Ülkesi: Almanya
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Ordinary Decent Criminal
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Sevimli Haydut Filminin Konusu

Yeraltı-suç dünyasının kralı Michael Lynch’in hayatında başlıca dört büyük tutku vardır: motosikletler, kanunsuzluk, karısı ve baldızı... En büyük hayali; suç dünyasında Robin Hood’un tarihteki yeri ne idiyse, bugün de zaman mekan kısıtlaması olmaksızın otoriteyle sürekli çatışma içinde olarak, tüm kanunsuzların saygısını kazanıp şöhreti yakalamak olacaktır. Bu amaç için hiçbir şeyden çekinmeyecek bir cürete sahip olan Lynch, işi; Dublin’in en prestijli ve aynı zamanda en sıkı korunan sanat galerisiden, sanat eseri soygununa kadar götürerek İrlanda Polis Örgütü’nü, Interpol’ü ve IRA’yı atlatmaya kalkacaktır.

Çok geçmeden; Lynch’i durdurabilecek tek bir adam olarak görülen dedektif çavuş Noel Quigley göreve atanacaktır. Ancak yakalanmasına ramak kala, son anda dedektife doğru, Lynch’ten sinsice bir gülümseyiş fırlatılacaktır... Gretta Curran Browne’nin aynı edlı kitabından bir edebiyet uyarlaması.

Filmde, Irlanda’nın şansı dönen karizmatik kanunsuzunun ( Kevin Spacey ) anlatıldığı, kara-mizah tarzındaki filmin yönetmeninde Thaddeus O’Sullivan, başrol oyuncuları arasında da Spacey ile birlikte; Linda Fiorentino, Peter Mullan ve Helen Baxendale yer alıyor.

Sevimli Haydut Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 9/10
    x 26.10.2002 13:35:00
    o berbat diyen herkimse filmden hiç anlamıyor bence gayet güzel bir film.
  • Film Notu 5/10
    rezan 28.06.2000 06:19:00
    berbat

Sevimli Haydut Filminin Oyuncuları