Seyithan Özdemir

Seyithan Özdemir

Seyithan Özdemir
Oyuncu

Doğum Tarihi: 1.1.1982

Doğum Yeri: Muş, Türkiye

Türk oyuncu.

01 Ocak 1982 tarihinde Muş'ta dünyaya gelmiştir. Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve maddi olarak düşük düzeyli bir ailenin çocuğu olarak büyüyen Seyithan Özdemir, enteresan karakteri ile dikkatleri çektiği gibi günümüzde özellikle televizyon dünyasının en çok aranan isimlerinden olmuştur.

8 kardeşli ailenin en küçük çocuklarından birisi olan Seyithan Özdemir, 2010 yılında İstanbul şehrine gelerek korumalık yapmaya başlamıştır. Yetenek avcıları, kısa bir zaman dilimi içerisinde Seyithan Özdemir’i keşfeder ve hiç ummadığı bir şekilde Türkiye’nin en enteresan karakterlerinden birisi olarak sektöre adım atar.

Normal şartlarda film setlerinde koruma olarak görev almaya başlayan ve heybetli duruşu ile gören herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başaran Seyithan Özdemir, ünlü yönetmen Tolga Karaçelik ile tanıştıktan sonra hayatı çok ciddi anlamda değişmiştir.

Tolga Karakçelik tarafından çekilen Sarmaşık filmi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olan Kürt karakterine hayat veren Özdemir, sinema dünyasında ilk defa 2015 yılında yer alarak adından ciddi anlamda söz ettirmiştir. Filmde Nadir Sarıbacak, Özgür Emre Yıldırım ve Osman Alkaş gibi isimler yer almıştır.

2015 yılında Türk yapımı korku filmi projelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Baskın: Karabasan filmi kadrosunda yer almayı başaran Seyithan Özdemir, engellenemez yükselişi ile herkesin takip ettiği ve sevdiği bir isim olarak dikkatleri çekmeyi başardı.

Filmin kadrosunda Görkem Kasal, Serhat Mustafa Kılıç, Berat Efe Parlar gibi isimler de yer aldı ve adından söz ettiren bir proje oldu.

Enteresan karakteri ile birlikte herkesi kendisine hayran bırakan Seyithan Özdemir, 2015 yılında yine bir korku filmi projesi olarak dikkatleri çeken Hannas: Karanlıkta Saklanan filmi kadrosunda yer alarak adından söz ettirdi. Filmin kadrosunda Hazal Şenel, Furkan Kızılay, Emin Gümüşkaya ve Bükre Atala gibi isimler yer aldı.

2016 yılının en iyi dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken ve reyting rekorları kıran dizi projesi İçerde dizisi kadrosunda Minik karakterine hayat vererek tüm Türkiye tarafından sevilen oyuncular arasına girmeyi başardı.

Filmografi

2017 Yaşamak Güzel Şey
2017 Mezarlık
2017 Geri Döndü
2016 Çakallarla Dans 4
2015 Sarmaşık
2015 Baskın Karabasan
2015 Hannas: Karanlıkta Saklanan
2014 Panzehir

Televizyon

2016 İçerde
2012 Zengin Kız Fakir Oğlan

Görev Aldığı Yapımlar

Seyithan Özdemir Fotoğrafları

Seyithan Özdemir Haberleri

Portreler


Vizyondakiler