Yönetmen: David Frankel
Oyuncular
Slogan: Her patronun rüyası uğruna ölecek çalışanlara sahip olmaktır.
Tür: Komedi, Drama
Yapım Yılı: (109 dk)
Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2006 Cuma
Senaryo: Aline Brosh Mckenna
Yapımcı Firma: 20th Century Fox
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: Fransızca / İngilizce
Orijinal Adı: The Devil Wears Prada
Resmi Site: www.devilwearspradamovie.com/
Dağıtıcı Firma: Özen Film

Şeytan Marka Giyer Filminin Özeti

New York moda dünyasının göz alıcı karmaşasında , 0 bedenli muhteşem kadınlar içindeyken saçınızın kötü olduğu bir gün iş hayatınızın sonu olabilir. İşte Runway Dergisi bu inanılmaz cehennemin tam ortasıdır. Miranda Priestly (Meryl Streep) ise moda dünyasının en güçlü kadını Runway’in korku salan kraliçesi kendisine bir asistan alacaktır. Milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş ise sıradan bir NewYork’lu olan Andy Sachs (Anne Hathaway) için göz kırpmaktadır. Yapacağı iş kesinlikle kendisine saygısı olmayan insanların yapabileceği türden, yaşamı bırakıp çalışmaya dayalı bir tür Miranda köleliğidir.

Akıllı ve özverili bir insanın başedemeyeceği türden değildir ama bu çok şık köleliğin tabii bedelleri de ağırdır.

Aslında Andy bu iş için kesinlikle yanlış tercihtir fakat asla vazgeçmeyen biri olması onun işi almasına hatta mükemmel bir şekilde baş etmesine yarayacaktır.

Kariyer adımlarını her geçen gün Manola’larının üzerinde atmayı başarabilen Andy ne yazık ki Dolce ve Gabbana artık kesinlikle karıştırmayacaktır fakat Erkek arkadaşı ve tüm dostları ondan yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayacaktır. Miranda’nın dünyasından biri olmayı her ne kadar becerse de artık yalnız biri olmaya adaydır.

Şeytan Marka Giyer Filminin Oyuncuları


>> >> Şeytan Marka Giyer

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor