Yönetmen: Tom Dey
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Komedi
Yapım Yılı: 2001
Vizyon Tarihi : 12 Nisan 2002 Cuma
Senaryo: Jorge Saralegui, Keith Sharon
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Resmi Site: www.showtimemovie.com

Showtime Filminin Konusu

Los Angeles polis teşkilatında dedektif olarak görev yapan Mitch Preston (Robert De Niro) az konuşan ve sabırsız birisidir. İstediği tek şey işini doğru dürüst yapabilmek için kendi haline bırakılmaktır - tıpkı 20 yıldan fazla süredir çalıştığı gibi.Devriye görevi yapan polis memuru Trey Sellars (Eddie Murpy) ise bambaşka birisidir. Gerçek bir polis olmak yerine, bir televizyon filminde polisi canlandıran aktör olmayı tercih edecek yapıdadır. Gündüzleri sokaklarda yankesicilerin peşinden koşanTrey, geceleri ise aynanın önünde silah çekme provası yapmakta ve hayatını tamamen değiştirecek büyük bir olayın olmasını beklemektedir.Bir gece Trey gizli bir operasyona müdahele eder ve Mitch’in bir uyuşturucu çetesini yakalamasına istemeden engel olur. Daha sonra olay yerine gelen televizyon ekibi ve parlak spotlar Mitch’in kaçan şüphelileri yakalamasına engel olur.Aylar süren çabasının boşa gittiğini gören Mitch bu duruma çok sinirlenir ve kameraya ateş eder. Nefret ettiği tek şey, herşeye burnunu sokan gazetecilerdir. Onlardan daha fazla nefret ettiği şey ise yoluna çıkan polis müsveddesi Trey’dir.Bir gece önce düşüncesizce yaptığı hareket, ertesi gün gazetenin ilk sayfasında resminin çıkmasıyla sonuçlanır. Üstleri tarafından resmi olarak uyarılan Mitch bir anda medyanın ilgi odağı haline gelir. Aynı zamanda TV yapımcısı Chase Renzi’nin (Rene Russo) de dikkatini çeker.Mitch ile ilgili bir programın çok iyi reyting yapacağını düşünen Renzi, muhabirlerini Mitch’in peşine takar. Renzi, polislerle ilgili canlı olarak yayınlanacak program yapmak ve Mitch’i televizyona çıkartmak istemektedir. Hayatta istediği son şey televizyona çıkmak olan Mitch, medyanın takibinden kurtulmak için bu teklifi kabul eder. Böylece programdan sonra tekrar işine devam edebilecek ve elinden kaçırdığı uyuşturucu satıcılarını yakalayabilecektir.Kameralar karşısında nasıl davranacağını bilmeyen, rol yeteneğinden yoksun Mitch’in yanına etkileyici, konuşkan, kamera karşısında rahat davranabilen ve medyanın ilgisini çekecek birisi gerekmektedir. Renzi tam da bu tarife uyan birini bulur…Polis memuru Trey. Fakat Mitch’in Trey’i görmeye bile tahammülü yoktur. Böylece bu ikili televizyon tarihinin en büyük reality show’unda biraraya gelirler .Bu Mitch için tam bir cehennemdir. Trey için ise rüyalarının gerçek olması demektir. Şimdi “Şov” zamanıdır.

Showtime Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 5 Yorum
 • Film Notu 7/10
  aysel güler tıraş 12.12.2013 16:19:00
  ikisini de çok severim,zevkle izledim
 • Film Notu 6/10
  mustafa alaylı 12.07.2007 21:31:00
  De Niro' yu düşününce film aynı De Niro'nun filmdeki ne işim var bufilmde duygusuyla izleniyor.
 • Film Notu 10/10
  naci 18.04.2006 16:39:00
  çok güzel
 • Film Notu 7/10
  seda severcan 3.05.2002 19:23:00
  Film iyi denebilecek aksiyon sahnelerine sahip ama kurgu ve filmin gidişi hakkında aynı şeyi söyliyemem ama siz yine de bir gidin bakarsınız beğenirsinz
 • Film Notu 10/10
  aydın cemil aykaç 15.04.2002 15:03:00
  çok hoş bir film. robert de niro her rolün adamı olduğunu ispatlıyor adeta. hoşça vakit geçirebilceğiniz türden bir film..

Showtime Filminin Oyuncuları