Yönetmen: Guillaume Giovanetti, Çağla Zencirci
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2018 (95 dk)
Vizyon Tarihi: 22 Şubat 2019 Cuma
Senaryo: Guillaume Giovanetti, Çağla Zencirci
Yapımcı Firma: Riva Filmproduktion
Yapım Ülkesi: Türkiye, Almanya, Fransa, Lüksemburg
Orijinal Dil: Türkçe
Dağıtıcı Firma: Başka Sinema

Sibel Filminin Konusu

25 yaşındaki Sibel, babası ve kız kardeşi ile birlikte Karadeniz’de gözlerden uzak bir köyde yaşamaktadır. Dilsiz bir kız olan Sibel’in kendi halinde bir yaşantısı vardır. Atalarından kalma bir gelenek olan ıslık çalma ile iletişim kuran genç kız köylüler tarafından dışlanır. Bir gün ormanda gezintiye çıkan Sibel’in hayatı ormanda saklanan bir yabancı ile karşılaşması ile bambaşka bir hal alır.

Yönetmen koltuğunda Guillaume Giovanetti ve Çağla Zencirci’nin oturduğu filmin başrolünü Ayla, Taksim Hold’em, Sen Aydınlatırsın Geceyi gibi filmlerde rol alan Damla Sönmez üstleniyor. Senaryosunda yönetmen Giovanetti ve Zencirci ile birlikte Ramata Sy’in imzasının bulunduğu filmin kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Meral Çetinkaya gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Eric Devin’in üstlendiği dram türündeki filmin müzikleri ise Bassel Hallak ve Pi’ye ait.

Sibel Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 1/10
  HüsemTÜRKOGLU 15.11.2019 22:53:00
  Bu filmde sibelin islikla ne dedigi niye alt yaziyla ( türkcesi )yazmiyor türkiyede herkes kus dilimi biliyor
 • Film Notu 1/10
  Orhan keleş 25.02.2019 15:57:00
  Filmin konusu tamamen saçma sapan yöre olarak k,denizle alakası Yok bu filme verilen paraya yazık Zamana yazık ,eskiden Osmanlı’yı kötü gösteren zihniyetin ürünü vurun kahpeyenin bir başka versiyonu ,bizim toplumumuzu kötü gösterten, batı taklitçilerin ürünü kesinlikle seyretmeyin
 • Film Notu 4/10
  ben deniz 22.02.2019 19:02:00
  Film paralel bir gerçeklikte kopenhag kriterlerine uyan avrupa birliği tam üyesi türkiye cumhuriyetinde geçmekte. Avronun dolaşıma girmesiyle konuşma yetisini yitiren sibel'in karadeniz dağlarında türk kültürünü arayışını konu ediniyor. Bu arayışında mevlasının yanında belasını da bulan Sibel, yapay bir bilinçlenme yaşar ve filmi bir kadın mücadelesine dönüştürür. Doğal bir atmosferdeki yapay karakterlerin yaşam mücadelesi olarak da okunabilir.
 • Film Notu 4/10
  kerem candan 21.02.2019 23:06:00
  Gözlemlenen yaşamların imajlara dönüştürülerek filmin çıkarları doğrultusunda kendi içinde de çelişkin bir şekilde anlatıldığı yapay bir film Sibel. Film anlatısındaki bu sorunlu parçaları, başarılı performansıyla Damla Sönmez unutturmaya çalışsa da her şey ortada.

Sibel Filminin Oyuncuları