12. Kar Film Festivali maratonu başladı

16.12.2015
12. Kar Film Festivali maratonu başladı
Geleneksel Kar Film Festivali 12 yaşında

Geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 12.'si gerçekleştirilecek olan Kar Film Festivali heyecanı başladı. Festivalde görev almak için yaklaşık 150 öğrenci başvuruda bulundu.

12. Uluslararası Kar Film Festivali hazırlıkları başladı. Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen festival 12. yaşına girdi.

Festival Komite Başkanı Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu, her yıl festivale bir yenilik kattıklarını söyledi. Hıdıroğlu, 'Uluslararası kar film festivalinin bu sene inşallah 12. Gerçekleştireceğiz. Her yıl yeni bir heyecan ile yeniden üstüne ekleyerek neler yapabiliriz düşüncesiyle dediğim gibi dolu dolu bir heyecanla başladık ekiplerimizi kurduk afişlerimizi hazırlıyoruz üniversitelere duyurularımızı yapıyoruz kendi öğrencilerimizden seçmelerimizi yaptık seçmelere 150 kadar öğrencimiz katıldı buda bizi çok gururlandırıyor.' dedi.

'Fakültemizin 3 bölümüne hitap eden konukları ağırlayacağız'

Müracaatların yüksek oluşunun festivalinin ne kadar kabullenildiğini ortaya koyduğunu dile getiren Yrd. Doç. Dr. Hıdıroğlu şöyle konuştu: 'Okulumuz açısından yaklaşık zaten 60-70 tane öğrenciyi devamlı beraber çalıştığımızı düşürürsek bir de müracaatların yüksek oluşu bunun ne kadar kabullenildiği fakültemiz içinde bünyemizde ne kadar yer edildiği bizi mutlu ediyor inşallah bu senede daha erken başladık kafamızda yenilikler getirecek projelerimiz var. Biz her sene üstüne koyarak bir takım yeniliklerle yolumuza devam etmek istiyoruz. Öğrencilerimizde heyecanlı. Planladığımız farklı şeyler var galayı değiştirmek istiyoruz galayı daha fazla öğrencinin katıldığı eğlenebildiğimiz alternatif bir gala düşünüyoruz. Yine fakültemizin 3 bölümüne hitap edecek konular ve konuklar almayı düşünüyoruz. Geçen senede aşağı yukarı biz böyle yapmıştık. Biz her bölümün öğrencisini her bölümün hocalarını dengeli bir şekilde biraz RTS ağırlıklı oluyor ama her bölümü ilgilendirecek medyayla ilişkili konu ve konuklarımız olacak buna dikkat ediyoruz. Yine bu yıl içerisinde ödül almış yönetmenlerimizi çağırmak istiyoruz. Halkla ilişkiler ve reklamcılık bağlamında getireceğimiz konuklar olacak yine ekranlarda çok sevilen dizi ekiplerini almayı düşünüyoruz.'


En Son Haberler


Haberler