29-31 Mart gişe raporu belli oldu!

2.04.2019
29-31 Mart gişe raporu belli oldu!
Türk İşi Dondurma seyirci sayısı düşen hafta sonunda liderliğini sürdürdü.

Türkiye sinema salonlarına ait 29-31 Mart hafta sonu gişe rakamları açıklandı.

Gişe anlamında zayıf geçen hafta sonunda Türk İşi Dondurma az farkla da olsa seyirci bazında gişe liderliğini sürdürdü.

Yılın başından beri gişede süregelen durgunluk 29-31 Mart hafta sonu ile ayrı bir boyuta ulaştı. Gişelerde geçen senenin aynı dönemine göre % 61, yerel seçime denk gelen 2014'ün aynı hafta sonuna göre ise % 23 azalma yaşandı. Bu hafta sonunda yaklaşık 60 bin izleyiciyi salona çeken Türk İşi Dondurma, zirvedeki yerini korumayı başardı. 60 bin seyirciden az bir sayıyla hafta sonu gişe lideri olmayı başaran bir önceki yapım ise geçtiğimi yıl vizyona giren ve 29 Haziran-01 Temmuz hafta sonunu 50 bin 478 seyirciyle lider kapatan Jurassic World: Fallen Kingdom olmuştu.

Geçtiğimiz hafta sonunda ilk onda yer alan filmlerin toplam seyirci sayısı 277.169 kişiyle sınırlı kaldı. Bu tablo da gösteriyor ki, son yıllarda Ocak-Şubat döneminin yoğunluğunu bir miktar taşıyan Mart ayı, bu yılki krizle birlikte Türkiye'de sinemanın durgun dönemi olan yaz mevsimi performansına yakın duruyor. Nisan ayında vizyona girecek olan Avengers: Endgame salon sahipleri için umut vadeden bir yapım olarak görünüyor.

Listenin geri kalanında da filmler birbirini yakından takip ettiler. Dördüncü hafta sonunu geride bırakan Captain Marvel, 57.427 seyirciyle ikinci sırada yer alırken, vizyondaki beşinci hafta sonunu deviren Öldür Beni Sevgilim, 42.410 seyirciyle üçüncü sırada yer aldı. 35.332 seyirciyle Wonder Park kendine dördüncü sırada yer bulurken, hafta sonunun en çok gişe yapan yeni filmi Deli ve Dahi (The Professor and the Madman) 22.126 seyirci sayısıyla beşinci sırada yer alabildi. (Kaynak: boxofficeturkiye.com)


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler