3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali başladı

23.11.2015
3. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali başladı
Festival “Aranan 18’li” filminin özel gösterimi ile başladı.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından, İstanbul Medya Akademisi desteğiyle gerçekleştirilen III. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, Beyoğlu Atlas Sineması’nda düzenlenen açılış kokteyli ve ardından, Kanada-Filistin ortak yapımı “Aranan 18’li” (The Wanted 18)  filminin özel gösterimi ile başladı.

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından İstanbul Medya Akademisi desteğiyle, Türkiye sinemasının gelişmesinin önünü açmak ve geleceğin sinemasını güçlendirme motivasyonuyla düzenlenen Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin üçüncüsü başladı. Atlas Sineması’nda Yüksel Aksu, İsmail Güneş, Mehmet Eryılmaz, Reis Çelik, Mustafa Kara ve Faruk Hacıhafızoğlu gibi ülke sinemasının önemli isimlerinin de katıldığı açılış kokteylinde ayrıca sinema tarihçisi ve arşivcisi yazar Burcak Evrenin özel arşivinden derlediği 40 yeşilçam fotoğrafından oluşan 'Sinemada istanbul istanbul'da Sinema' isimli fotoğraf sergisi yer aldı. Açılış kokteylinin ardından, Kanada – Filistin ortak yapımı animasyon filmi “Aranan 18’li”nin (The Wanted 18*) izleyicilerle buluştu. Bir hafta süreyle devam edecek festival,  sinemanın farklı disiplinlerine yönelik ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşecek etkinlik, panel ve söyleşilere ev sahipliği yapacak.

Aranan 18’li – The Wanted 18 hakkında

Amer Shomali, Paul Cowan tarafından yönetilen film “Aranan 18’li” (The Wanted 18) Kanada – Filistin ortak yapımı bir animasyon filmi. 75 dakikalık 2014 yapımı The Wanted 18, Filistinlilerin Birinci İntifada’dan sonra Beit Sahour’da 18 ineği Israil kuvvetlerinden saklayarak küçük bir sütçü dükkânı kurma çabalarını anlatıyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler