5. Dalga 4 Mart'ta sinemalarda

19.02.2016
5. Dalga 4 Mart'ta sinemalarda
Efsanevi bir kahramanlık öyküsüne hazır olun.

Başrollerini Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff, Alex Roe, Maria Bello, Maika Monroe ve Liev Schreiber’ın paylaştığı filmi J Blakeson yönetiyor. Rick Yancey’nin romanına dayanan filmin senaryosunu Susannah Grant, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner kaleme aldı. The 5th Wave/5. Dalga’nın yapımcılığını Tobey Maguire, Graham King, Matthew Plouffe ve Lynn Harris, yönetici yapımcılığını ise Denis O’Sullivan, Richard Middleton ve Ben Waisbren gerçekleştirdi. Filmde görüntü yönetimi ASC’den Enrique Chediak’in, yapım tasarımı Jon Billington’ın, kurgusu ACE’den Paul Rubell’in, kostüm tasarımı Sharen Davis’in, müziği ise Henry Jackman’ın imzasını taşıyor.

Columbia Pictures’ın Rick Yancey’nin (üçleme olarak planladığı serinin ilki olan) en çok satan kitabı The 5th Wave’den uyarladığı filmin başkahramanı Cassie Sullivan’ı canlandıran Chloë Grace Moretz, “Cassie Sullivan müthiş bir kahraman ama kendini asla böyle tanımlamazdı. Sadece, kardeşini kaybetmiş bir kız olduğunu ve onu bulmak için ne gerekiyorsa yapacağını söylerdi” diyor.

The 5th Wave/5. Dalga’da, öldürücü gücü gitgide artan dört saldırı dalgası Dünya’nın büyük bir kısmını kırıp geçirmiştir. Korku ve güvensizliğin hüküm sürdüğü bir ortamda, Cassie (Chloë Grace Moretz) umutsuzca erkek kardeşini bulmaya çalıştığı bir koşturmacanın içindedir. Kaçınılmaz ve ölümcül 5. dalgaya hazırlanırken, genç kız kendisinin son umudu olabilecek genç bir adamla işbirliği yapar; tabi ona güvenebilirse...

Filmin vizyon tarihi 4 Mart 2016

 

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler