6. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne doğru

25.6.2015
6. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne doğru
Başvurular 25 Eylül'de tamamlanacak.

6. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Film Yarışması'na Türkiye'den katılacak filmler için başvurular 25 Eylül'de tamamlanacak.  

Malatya Film Festivali Komitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Valiliğinin koordinasyonu, Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi'nin destekleriyle düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin altıncısı 6-12 Kasım'da gerçekleştirilecek. 

Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Film Yarışmasına Türkiye'den katılacak filmler için başvurular 25 Eylül Cuma gününe kadar yapılabilecek. 

Ulusal Uzun Film Yarışması'na katılım için başka festivallere katılmış, başvurmuş ya da ödül almış olmak engel teşkil etmiyor. Yarışmaya kurmaca filmlerin yanı sıra animasyon filmlerin sahipleri de başvurabilecek. Festival yönetmeliği ve başvuru formları www.malatyafilmfest.org.tr adresinden temin edilebilecek. 

En iyi filme 75 bin lira ödül

6. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Film Yarışma bölümüne kabul edilen 10 filme, jüri tarafından en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi senaryo ve Malatyalı sanatçı Fahri Kayahan'ın anısına, en iyi müzik dallarında ödüller verilecek. Ayrıca halk oylaması sonucunda belirlenecek en iyi filme de Kemal Sunal Halk Ödülü takdim edilecek.

Ulusal Uzun Film Yarışma kategorisinde yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği en iyi filme 75 bin, en iyi yönetmene 15 bin, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ile en iyi senaryoya onar bin lira para ödülü verilecek. En en iyi müzik ödülünün de 10 bin lira olarak belirlendiği bildirildi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler