8. TRT Belgesel Ödülleri veriliyor

8.1.2016
8. TRT Belgesel Ödülleri veriliyor
Son başvuru tarihi 5 Şubat.

TRT’nin, amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve uzun vadede dünyanın her tarafından belgeselcilerin buluşacağı ve düşünce alışverişinde bulunacağı bir zemin oluşturmak amacıyla başlattığı TRT Belgesel Ödülleri’ne başvurular başladı.

2015 yılında 42 ülkeden 348 belgesel filmin katıldığı TRT Belgesel Ödülleri’ne bu yıl da yurtiçi ve yurtdışından yoğun bir katılım bekleniyor.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan TRT Belgesel Ödülleri’ne başvuru için son tarih 05 Şubat 2016. Yapılan başvuruların sona ermesinin hemen ardından gerçekleştirilecek ön elemenin sonuçları, 29 Şubat 2016’da açıklanacak. 

Finale kalan filmler, geçen yıllarda olduğu gibi, yapılacak halka açık ve ücretsiz gösterimlerle, Yönetmenlerinin de katılımıyla 12-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında belgesel sevenlerle buluşacak. 

Gösterimlerle eşzamanlı yapılacak Seçici Kurul değerlendirmeleri sonrasında, 16 Mayıs 2016’da yapılacak ödül töreni ile kazananlara ödülleri verilecek. 

TRT Belgesel Ödülleri, yarışmaya katılım koşullarını taşıyan herkese açık ve katılım ücretsiz. 

Ulusal profesyonel kategoride 40.000 TL. olan en iyi film ödülü, Öğrenci Filmleri Kategorisi’nde 15.000 TL, Uluslararası yarışmada ise, 10.000 €. Bu ödüllerin yanı sıra her kategoride 2 özel ödül bulunuyor.

Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu ve ayrıntılı bilgileri, yarışmanın www.trtbelgesel.com web adresinden edinebilecekler.


En Son Haberler


Haberler