8 Yeni Film vizyonda

13.03.2015
8 Yeni Film vizyonda
13 Mart haftasında 4'ü yerli 8 yeni film vizyona giriyor!

Selam: Bahara Yolculuk, Mandıra Filozofu: İstanbul, Bana Adını Sor, Kingsman: Gizli Servis, Çekmeköy Underground, Sindirella, Prenses Kaguya Masalı, Sevimli Ejderha: Kokonat 3D, Sindirella sinema salonlarındaki yerini alıyor.

Selam: Bahara Yolculuk

Yönetmen koltuğunda Hamdi Alkan'ın oturduğu, başrollerini İcmal Aktuna, Aslıhan Güner, Mert Yavuzcan'ın üstlendiği film, yaşanmış bir hikayeden beyazperdeye aktarılıyor. Film, Türkiye'den Kırgızistan'a farklı sebeplerle giden iki insanın yaşadıkları zorluklara ve bu zaman içerisinde pekişen dostluklarına odaklanıyor.

Bana Adını Sor

Yayınlanan kamera arkası videoları ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Bana Adını Sor, Taner Gündöner ve Özer Kızıltan'ın yönetmenliğinde izleyiciyle buluşuyor. Engin Hepileri, Başak Parlak ve Özge Borak'ın başrolleri paylaşacağı film, geçmişi yetiştirme yurdu yıllarına iki iyi dostun içine düştüğü aşk üçgenini perdeye taşıyor.

Kingsman: Gizli Servis

Kick Ass serisi ve X-Men: Birinci sınıf filmlerindeki kalitesiyle kendisini kanıtlayan Matthew Vaugh'un yönetmenliğini üstlendiği Kingsman: Gizli Servis, sinemaseverlere bol aksiyon vadediyor. Mark Millar ve Dave Gibbon'ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan film, Colin Firth, Michael Caine, Taron Egerton gibi önemli oyuncuları kadrosunda bulunduruyor.

Mandıra Filozofu: İstanbul

2014 yılında vizyona giren ve izleyiciler tarafından beğenilen Mandıra Filozofu'nun devamı olan Mandıra Filozofu: İstanbul haftanın iddialı yerli yapımlarından biri. İlk filmde galaya karşı olan Filozofu ikinci filmde de galaya karşı olduğunu ancak galaya katılacak davetlilerin gelirken yanlarında kitap getirmesini istedi. Bu kitaplarla 20 okula kitap yaptıracak olması sinemaseverlerin gönlünü kazandı. Filozof ''Kütüphanesiz Okula Karşıyım! '' diyen filozof ''Ben hala galaya karşıyım;ama gelirken kitap getirirseniz neden olmasın! '' diyor.

Çekmeköy Underground

Dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda, Can Sipahi, Kerem Can, Gözde Kocaoğlu, Barış Gönenen, Aslı Menaz, Onur Öztay, Hakan Ummak, Özer Arslan, Metin Göksel, Tülin Özen, Ayşe Selen ile Levend Yılmaz gibi isimler yer alıyor.

Lüks semtlere dönüşen gecekondu mahallelerindeki gençlerin öyküsünün ele alındığı filmde, yaşadıkları mahallelerde gitgide alanları daralsa da dansları, şarkıları ve kendilerine özgü stilleriyle hayallerinin peşinde koşan gençlerin hikayesi anlatılıyor.

Sindirella

1697 yılında ilk kez Charles Perrault tarafından kaleme alınan 'Sindirella' masalının modern uyarlaması olan filmin konusu şöyle: Ella'nın tüccar babası, annesinin trajik ölümü üzerine başka bir kadınla evlenir. Çok sevdiği babasına destek olmak için Ella yeni üvey annesi Tremaine'i ve üvey kız kardeşleri Anastasia ve Drizella'yı kabul eder.

Fakat Ella'nın babası da aniden ölünce, genç kız bu zalim üvey anne ve kız kardeş ile baş başa kalacaktır. Kısa zaman içinde kendi evinde bu üç kadının hizmetçisi durumuna düşer. Umutsuzluğa kapışan genç kadının tek kurtuluşu, kentte düzenlenen ve tüm genç kızların katılacağı o balodur.

Sevimli Ejderha: Kokonat

Arkadaşlığın ve cesaretin önemi üzerine heyecan dolu bir macera olan 'Sevimli Ejderha: Kokonat', Oya Küçümen'in sesiyle ve 3 boyut seçeneğiyle izleyici karşısına çıkacak.

Hubert Weiland'ın yönetmenliğini yaptığı animasyon türündeki filmin senaryosu, Mark Slater ve Gabriele Walther'e ait.

Prenses Kaguya Masalı

Animasyon sevenleri 'Ruhların Kaçışı'ndan 'Prenses Mononoke'ye kadar pek çok hikayeyle tanıştıran Japon animasyon şirketi Studio Ghibli'nin projesi olan 'Prenses Kaguya Masalı', yönetmen Isao Takahata'nın 8 yıllık çalışması sonucu izleyiciyle buluşuyor.

2014 Oscar Ödülleri'ne 'En İyi Animasyon' dalında aday gösterilen film, 'Bambucu Masalı' ismindeki ünlü Japon masalından sinemaya aktarıldı.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler