Açık havada sinema keyfi!

25.06.2019
Açık havada sinema keyfi!
Yıldızlar Altında Sinema Haftası'nda 7 ülkeden 7 film gösterilecek.

Uluslararası Kadıköy Festivali bu yıl 22-28 Temmuz 2019 düzenlenecek. Festival kapsamında yer alan Yıldızlar Altında Sinema haftasında, Kalamış Parkı’nda kurulan açık hava sinemasında 7 ülkeden 7 film seyirciyle buluşacak.

Sinematek Sinema Evi tarafından her yıl organize edilen festival Fransız Kültür Merkezi, Arjantin Başkonsolosluğu, Tunus Başkonsolosluğu ve Erler Film’in işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Chaplin’in filmi Yumurcak’ın (The Kid) yanı sıra Türkiye’den Başar Sabuncu’nun Zengin Mutfağı, Arjantin’den Fernando Solanas’ın Tangolar: Gardel’in Sürgünü (El exilio de Gardel: Tangos) , Fransa’dan Jacques Demy’nin Cherbourg Şemsiyeleri (Les Parapluies de Cherbourg) , Çin’den Wong Kar-Wai’ın Aşk Zamanı (Faa yeung nin wa) , Tunus’tan Selma Baccar’ın El Jaïda (Kadınlar Koğuşu) ve İtalya’dan Giuseppe Tornatore’nin Cennet Sineması (Nuovo Cinema Paradiso) filmlerinin gösterileceği festivalde sinemaseverleri bu yıl bir de sürpriz bekliyor.

Sinemanın unutulmaz Şarlo’su Charlie Chaplin’in ilk uzun metraj sessiz filmi Yumurcak – The Kid, Türkiye’de ilk kez orkestrada açık hava müziği eşliğinde 22 Temmuz 2019, Pazartesi günü gösterilecek. Film, Orçun Orçunsel yönetimindeki 46 kişilik Avrasya Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştireceği, Chaplin’in bizzat bestesi olan görkemli müzik eşliğinde izlenecek.

 


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler