'Acıların Kadını' beyazperdeye dönüyor!

21.02.2020
'Acıların Kadını' beyazperdeye dönüyor!
Bir zamanların arabesk kraliçesi Bergen'in hayatı sinemaya aktarılıyor.

Arabesk dünyasının unutulmaz kraliçesi, 'Acıların Kadını' lakabıyla tanınan Bergen'in hayatı beyaz perdeye aktarılıyor.

Evliliği boyunca eşinden şiddete maruz bırakılan ve yaşamındaki zorlu mücadeleyi müziğine de yansıtmış olan Bergen'in öyküsünü anlatacak filmin 27 Kasım'da vizyona girmesi bekleniyor.

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya'nın Bergen'e hayat vereceği, geçen yıl gişede büyük bir başarı elde eden 7. Koğuştaki Mucize'nin yapımcılarından Motion Content Group ile TAFF'ın işbirliğinde çekilecek olan film, 1989 yılında öldürülen müzisyen Bergen'in hayatını birçok farklı yönüyle ele alacak.

Bergen kimdir?

Asıl adı Belgin Çakır'dır. 15 Temmuz 1958 tarihinde Mersin'de dünyaya geldi.

Bergen 7 yaşındayken, anne ve babasının boşanması neticesinde annesi Sebahat Çakır’la 1966 yılında Ankara'ya taşındılar. Yenimahalle Yunus Emre İlkokulu’nu bitirdikten sonra Ankara Devlet Konservatuarı Piyano bölümüne girdi ama maddi sıkıntılar nedeniyle ayrılıp yaşını büyüterek bir süre 1976 yılında PTT'de memur olarak çalıştı. Bu dönemde yaşadığı bir aşk hadisesi yüzünden PTT’deki işini de bırakmak zorunda kaldı.

İlk olarak 1977 yılında dayısının oğlu Göksel Sarılmışer ile Mersin’de evlendi fakat bu evliliği yalnızca 4 yıl sürdü. Bu evlilikten bir erkek çocuğu oldu ancak eski eşi çocuğunu alıp Hollanda'ya gitti.

Ankara’dan sonra iş için 1981 yılında Adana’ya giden Bergen, burada Halis Serbes'le tanıştı ve bir yıl sonra da 1982 yılında evlendi.

1982 yılında ilk longplayı olan “Şikâyetim Var”ı çıkardı. Kocasından şiddet görmeye dayanamayan Bergen, birçok kez eşinden kaçtı. 31 Ekim 1982’de İzmir'de bir gece kulübünde çalıştığı sırada kocası tarafından yüzüne attırılan bir kova dolusu kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti. Vücudun büyük bir kısmı da yandı. Daha sonra sol gözü görme yetisini tekrar kazandı. Sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla ya da güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı.

1986'da yayınladığı üçüncü stüdyo albümü 'Acıların Kadını'nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından 'Acıların Kadını' olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı boyunca Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin? gibi pek çok şarkı bıraktı.

14 Ağustos 1989'u 15 Ağustos'a bağlayan gece, Pozantı, Adana'da boşandığı eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen; 31 yıllık kısa yaşamına 6 Longplay, 11 kaset, 129 şarkı ve 1 video filmi sığdıran Bergen memleketi Mersin'e defnedildi.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler