'Af' filmi Tokyo'da!

1.10.2020
'Af' filmi Tokyo'da!
Cem Özay imzalı Af, dünya prömiyerini Tokyo Film Festivali'nde yapacak.

Cem Özay'ın yönettiği ve senaryosunu Tuğçe Öztabak'la birlikte kaleme aldığı Af / Forgiveness filminin dünya prömiyeri Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleşecek.

Geçimini bir dağ köyünde ağaç ticaretiyle sağlayan otoriter bir baba ile çocukları arasındaki çatışmaya odaklanan filmin başrollerinde Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar ve Macit Koper yer alıyor.

Çekimleri geçtiğimiz yıl Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Gürcistan sınırında bulunan Macahel Vadisi'nin bir dağ köyünde çekilen filmin yapımcılığını Ömür Güner, ortak yapımcılığını ise TRT üstleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 'Af', Antalya Film Forum'dan TRT Proje Geliştirme Özel Ödülü ile İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar'da Başka Sinema Dağıtım Ödülü'nü kazanmıştı.

31 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 33. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan Af, sinema dünyasının en prestijli festivalleri arasında yer alan Tokyo Uluslararası Film Festivali’ne bu sene Türkiye’den seçilen tek yapım oldu.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler