Ahmet Mekin'den sert eleştiri!

1.10.2018
Ahmet Mekin'den sert eleştiri!
Usta oyuncu Ahmet Mekin eski rol arkadaşı Kadir İnanır'a çok sert çıktı.

Selvi Boylum Al Yazmalım ile hafızalara kazınan Ahmet Mekin, rol arkadaşı Kadir İnanır'ı hedef alarak 'Rolün etkisinde kalırsan olmaz. O zaman 'Kadirizm' gibi bir şey çıkar ortaya. Her yerde kabadayı olursun.' dedi.

Yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı, Cengiz Aytmatov'un aynı isimli kitabından uyarlanan 1977 yapımı Selvi Boylum Al Yazmalım' da başrolü Türkan Şoray ve Kadir İnanır ile birlikte paylaşan usta sanatçı Ahmet Mekin, Kadir İnanır'ı sert bir dille eleştirdi.

'Rolün tesirinde kalırsan olmaz! '

Yeni Şafak Gazetesi'nden Harun Karabuç'a konuşan Yeşilçam yıldızı Ahmet Mekin, 'Canlandırdığınız rolün tesiri altında kaldığınız oldu mu? ' sorusuna şu yanıtı verdi:

'Tesiri devam eden roller olmadı. Rolün etkisinde kalırsan olmaz. O zaman 'Kadirizm' gibi bir şey çıkar ortaya. Her yerde kabadayı olursun ya da aptalı oynuyorsan aptal olursun.'

'Başrol diye bir şeyi kabul etmiyorum'

'Filmlerde genelde başroller konuşulur ama 'Selvi Boylum Al Yazmalım'daki 'Cemşit' gibi üçüncü karakterleri de göz önünde bir role çeviriyorsunuz.' sorusu üzerine ise Ahmet Mekin, 'İşinizi iyi yapıyorsanız öne çıkıyorsunuz. Sinemada başrol diye bir şey kabul etmiyorum. Kim işini iyi yapıyorsa o başrol. Biri gelir bir filmde 15 dakika oynar, filmi o götürür.' ifadelerini kullandı.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler