Ailelere özel festival!

11.5.2015
Ailelere özel festival!
1. Uluslararası Aile Filmleri Festivali Ankara'da başlıyor.

Ailece izlenebilecek filmlerin yaş farkı gözetmeksizin sunulacağı ''1. Uluslararası Aile Filmleri Festivali'', yarın Ankara'da başlayacak
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, aile bütünlüğünün korunması ve güçlenmesi konusunda yürüttüğü çalışmalar kapsamında yeni bir çalışmaya imza attı.

Bakanlık bu kapsamda, ailenin önemi konusunda farkındalık ve bilinç oluşturmak amacıyla ilk kez düzenlenecek ''Uluslararası Aile Filmleri Festivali''ni destekleyecek. 

Yaş farkı gözetmeksizin ailece izlenebilecek filmlerin sunulacağı festival, yarın Ankara'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın katılacağı törenle başlayacak. Festival, 24 Mayıs'a kadar sürecek.

Anadolu Ajansı’nın (AA) da ''Global İletişim Ortağı'' olduğu festival açılışına, Hülya Koçyiğit, Salih Güney, Engin Altan Düzyatan gibi ünlü isimler de katılacak. 

''Kırmızı Halı'' yerine ''Beyaz Halı'' töreni yapılacak

Festivalde, Türk cumhuriyetleri, İran, Japon, Hollywood, Bollywood ve Avustralya sinemalarından çok sayıda film izlenebilecek.

Festival bünyesinde resim, fotoğraf, tiyatro ve modern sanat dallarında etkinlikler yer alacak. Etkinlikler ve eğitimlerle gençlerin festivale aktif katılımları sağlanacak.

Açılış törenlerinde dünya genelinde yapılan ''kırmızı halı töreni'' yerine, bu festivalde ''beyaz halı töreni'' düzenlenecek. Açılışa özel olarak klasik otomobillerden oluşan kortej eşliğinde Cer-Modern'e gidilecek.
 
Kadın mahkumlardan da katkı
 
Festivale, cezaevindeki kadın mahkumlar da katkı sağladı. Festivale ait maskot ve semboller mahkum kadınlarca hazırlandı.

Yurtlardaki çocukların festivale aktif katılımları ve böylece sosyal hayatla bütünleşmelerinin sağlanması için kapsamlı çocuk etkinlik programları oluşturuldu. 
Festival, engellilerin de aktif katılımına imkan sağlaması açısından önem taşıyor. Festivaldeki bazı filmler, Saray Engelli ve Rehabilitasyon Merkezi, Gazi Yurdu ve 75. Yıl Huzurevi’nde gösterilecek ve söyleşiler gerçekleştirilecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler