Altın Aslan'da yer alacak filmler belli oldu!

28.7.2020
Altın Aslan'da yer alacak filmler belli oldu!
77. Venedik Film Festivali'nin programın yer alacak filmler belirlendi.

2 - 12 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 77. Venedik Film Festivali'nin programında yer alan filmler açıklandı.

Kovid-19 salgını sonrası seyirciyle fiziksel olarak buluşacak ilk büyük film festivali olma özelliği de taşıyan Venedik Film Festivali'nin programı netleşti. Her ne kadar fiziksel buluşma olsa da festivalde sosyal mesafe, limitli kontenjan ve benzeri sağlık prosedürlerin yine de azami dikkatle uygulanacağı belirtildi.

Festivalin genel programında; belgesel sinemanın usta isimlerinden Frederick Wiseman'in yeni filmi City Hall ve Orson Welles'in Hopper / Welles filmleri yarışma dışı gösterimde yer alacak. Yarışma bölümünde ise aynı zamanda eleştirmenlerin Altın Aslan favorileri arasında yer alan Chloé Zhao'nun Nomadland; Majid Majidi'nin Sun Children ve Kiyoshi Kurosawa'nın Wife of a Spy filmleri kıyasıya bir yarış içinde olacak.

İşte programda yer alan filmlerin tam listesi:

Yarışma Bölümü

And Tomorrow The Entire World / Julia Von Heinz
Dear Comrades / Andrei Konchalovsky
In Between Dying / Hilal Baydarov
Laila in Haifa / Amos Gitai
Le Sorelle Macaluso / Emma Dante
Lovers / Nicole Garcia
Miss Marx / Susanna Nicchiarelli
Never Gonna Snow Again / Malgorzata Szumowska & Michal Englert
Nomadland / Chloé Zhao

Nuevo Orden / Michel Franco
Padrenostro / Claudio Noce
Pieces of a Woman / Kornel Mundruczo
Sun Children / Majid Majidi
The Disciple / Chaitanya Tamhane
The World to Come / Mona Fastvold
Wife of a Spy / Kiyoshi Kurosawa

Yarışma Dışı - Kurmaca

Assandira / Salvatore Mereu
Lacci / Daniele Luchetti
Lasciami Andare / Stefano Mordini
Love After Love / Ann Hui
Mandibules / Quentin Dupieux
Mosquito State / Filip Jan Rymsza
Night in Paradise / Park Soon-Jung
The Duke / Roger Mitchell

Yarışma Dışı - Kurmaca Olmayan Filmler

City Hall / Frederick Wiseman
Crazy, Not Insane / Alex Gibney
Final Account / Luke Holland
Greta / Nathan Grossman
Hopper/Welles / Orson Welles
La Verità Su La Dolce Vita / Giuseppe Pedersoli
Molecole / Daniele Segre
Narciso Em Ferias / Renato Terra, Ricardo Calil
Paolo Conte, Via Con Me / Giorgio Verdelli
Salvatore – Shoemaker of Dreams / Luca Guadagnino
Sportin’ Life / Abel Ferrara

Yarışma Dışı - Özel Gösterimler

30 Monedas – Episode 1 / Alex De La Iglesia
Omelia Contadina / Alice Rohrwacher Jr.
Princesse Europe / Camille Lotteau




Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler