Altın Palmiye 'Dheepan'ın oldu

25.5.2015
Altın Palmiye 'Dheepan'ın oldu
68. Cannes Film Festivali sona erdi!

Bu yıl 68'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Yönetmen Jacques Audiard, 68. Cannes Film Festivali'nde 'Dheepan' filmiyle 'Altın Palmiye Ödülü'nü kazandı.

İkinci büyük ödül macar yönetmene

Bu yıl 68'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali sona erdi. Altın Palmiye'den sonra gelen büyük ödülü 'Le fils de Saul' filmiyle Macar yönetmen Laszlo Nemes aldı.

En iyi yönetmen Hsien oldu

En İyi Yönetmen Ödülü, 'The Assassin' filminin yönetmeni Hou Hsiao-Hsien'a gitti. Jüri Ödülü'nü bu yıl Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos 'Lobster' filmiyle alırken 'En İyi Senaryo Ödülüne' de Michel Franco'nun 'Chronic' filmi layık görüldü.

En iyi kadın oyuncu ödülünü iki isim paylaştı

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 'La Loi du Marche' filmindeki rolüyle Vincent Lindon'a verildi. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü ise bu yıl iki oyuncu kazandı. Emmanuelle Bercot, 'Mon Roi' filmindeki rolüyle, Rooney Mara da 'Carol' filmindeki rolüyle 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü elde etti.

Altın Kamera Ödülü'nü 'La Tierra y la Sombra' filmiyle yönetmen Cesar Augusto Acevedo kazandı. Kısa Metraj Ödülü'nü yönetmen Ely Dagher, 'Waves '98' isimli filmiyle aldı.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Altın Palmiye 'Dheepan'ın oldu

Haberler