Antalya'da adaylar belli oldu!

5.10.2019
Antalya'da adaylar belli oldu!
Altın Portakal Ulusal Yarışma kategorisinde yarışacak filmler açıklandı.

26 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın filmleri açıklandı.

Yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun ve sinema yazarları Sevin Okyay ile Mehmet Açar’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu yarışmaya seçilen 10 filmden 8’i Türkiye’de ilk kez seyirciyle buluşurken, 6’sı da dünya prömiyerini Antalya’da yapacak. 

Ulusal uzun metraj finaline kalmayı başaran Ümit Ünal’ın “Aşk, Büyü, vs.”, Leyla Yılmaz’ın “Bilmemek”, Orçun Behram’ın “Bina”, Ali Özel’in “Bozkır”, Faysal Soysal’ın “Ceviz Ağacı”, Ali Aydın’ın “Kronoloji”, Kıvanç Sezer’in “Küçük Şeyler”, Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er’in “Omar ve Biz”,  Özkan Yılmaz’ın “Soluk” ve Onur Ünlü’nün “Topal Şükran'ın Maceraları” filmleri festivalde Zeki Demirkubuz başkanlığındaki jüri tarafından değerlendirilecek.

Onur ödülleri Güneri ve Mekin'e

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin onur ödülleri bu yıl Türk sinemasının kilometre taşları Selma Güneri ve Ahmet Mekin'e verilecek. Güneri ve Mekin'e ödülleri 26 Ekim’de festivalin açılış töreninde takdim edilecek. Kazanan adayların ödül töreni ise 1 Kasım'da gerçekleşecek.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Finalistleri

Aşk, Büyü, vs. / Ümit Ünal
Bilmemek / Leyla Yılmaz
Bina / Orçun Behram
Bozkır / Ali Özel
Ceviz Ağacı / Faysal Soysal
Kronoloji / Ali Aydın
Küçük Şeyler / Kıvanç Sezer

Omar ve Biz / Maryna Er Gorbach & Mehmet Bahadır Er
Soluk / Özkan Yılmaz
Topal Şükran'ın Maceraları / Onur Ünlü

Ulusal Belgesel Film Yarışması Finalistleri

Aether / Rûken Tekeş
Amina / Kıvılcım Akay
Asfaltın Altında Dereler Var! / Yasin Semiz

Atık Sözlüğü: Tanımların ve İmajların Geri Dönüşümü / Alper Şen
Bir Rüya Gördüm, Anlatsam da Anlamazsınız / Burcu Esenç & Cantekin Cantez
Dişçinin Korkusu / Murat Erün
Kadınlar Ülkesi / Şirin Bahar Demirel
Mavi Otel / Hasan Basri Özdemir & Emre Karadaş
Patron / Hasan Başoğlu
Tanrı Göçmen Çocukları Sever mi Anne? / Rena Lusin Bitmez

Ulusal Kısa Film Yarışması Finalistleri

Ablam / Burcu Aykar
Ah, Asuman! / Ümit Kıvanç
Aylin / Ozan Yoleri
Ben Değilim / Cenkay Kılıç

Bugün Ölmek İstemiyorum / Onur Sefer
Duyuyor Musun Anne? / Tuna Kaptan
Günlerin Ardından / Ferit Karol
Lupus / Gokhan İpekkan
Mavi Arabam / Deniz Dirin
Orada / Zeynep Köprülü
Öğle Arası / Demet Derelıoğlu Aran
Siyah Güneş / Arda Çiltepe
Taş / Alican Yücesoy
Yabancı / Damla Kırkalı
Yağmur Olup Şehre Düşüyorum / Kasım Ördek




Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler