Antalya Hollywood ile yarışacak

24.4.2015
Antalya Hollywood ile yarışacak
Antalya belediyesi, Universal Stüdyoları'nın bir benzerini yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünya sinemasına yön veren en önemli yerlerden Los Angeles'taki Universal Stüdyoları'nın bir benzerini 'turizmin başkenti' Antalya'da oluşturmayı planlıyor. 

Yarım asırdır düzenlenen Altın Portakal Film Festivali'ni uluslararası alanda daha etkin hale getirmek ve Antalya'yı sinema şehri yapmak isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kenti 'Hollywood'a dönüştürmek' için harekete geçti. 

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile oyuncu, yazar ve yönetmen Yılmaz Erdoğan'la birlikte önceki aylarda Los Angeles'taki Universal Stüdyoları'nda incelemelerde bulunan Türel, yurt dışındaki film prodüksiyonlarını Türkiye'ye getirmeyi hedefliyor.

Menderes Türel, Antalya'yı New York, Paris, Londra, Miami, Dubai gibi kentlerle yarışır konuma getirecek projelere imza atacaklarını belirten Türel, bunlardan birinin film platoları olduğunu kaydetti. Antalya'nın film platoları için uygun bir kent olduğunu ifade eden Türel, proje ile ilgili somut adımların atıldığını söyledi. Türel,  'Harry Potter gibi dünyaca ünlü filmler neden Antalya'da çekilmesin, onları Antalya'ya çekeceğiz. Hollywood yıldızlarını Antalya'ya getireceğiz' dedi. 
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Antalya Hollywood ile yarışacak

Haberler