Apple büyük oynuyor!

18.06.2019
Apple büyük oynuyor!
Teknoloji devi Apple gözünü şimdi de sinemanın büyük ödüllerine dikti!

Önümüzdeki sonbaharda online streaming platformu Apple Plus'ı hizmete sunacak olan Apple'ın yeni bir hedefi olduğu ortaya çıktı. New York Post'ta yayınlanan bir habere göre Apple, yayınlayacağı ya da yapımcılığını üstleneceği filmlerle Akademi Ödülleri'ni almayı hedefine aldı.

Geçtiğimiz yıl Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerinin sahibi olan Roma filmi sinemalardan önce Netflix'te yayınlanmıştı. Apple da buradan yola çıkarak Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan ve Jon M. Chu gibi önemli isimlerle anlaşmış, 6 yeni film projesi için 5 ila 30 milyon dolar arasında bütçe ayırmıştı.

Sonbahar aylarında açılışını yapacak olan Apple+'ta yer alacak projeler arasında Jennifer Aniston, Steve Carell ve Reese Witherspoon'lu The Morning Show, Francis Lawrence'ın yönetmenliğini üstlendiği Jason Momoa ve Alfre Woodard'ın başrolde olduğu See, Ron Moore tarafından ekrana taşınan ve alternatif bir boyutta geçen uzay filmi For All Mankind ve Hailee Steinfeld’ın başrolünde yer aldığı “Dickinson” bulunuyor.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler