Aranan Kösem Sultan Yunanistan'da bulundu

18.8.2015
Aranan Kösem Sultan Yunanistan'da bulundu
Aranan Kösem Sultan Yunanistan'da bulundu Kösem Sultan’ı Beren Saat’ten önce canlandıracak oyuncu rolünü Atinalı bir genç kaptı.

Kösem Sultan'ı ilk 9 bölümde Beren Saat'ten önce canlandıracak oyuncu rolünü 17 yaşındaki Atinalı bir genç kaptı.

Kösem Sultan’ı ilk 9 bölümde Beren Saat’ten önce canlandıracak oyuncu rolünü 17 yaşındaki Atinalı bir genç kaptı. 

Beren Saat, 'Muhteşem Yüzyıl - Kösem' dizisinde yapımcı Timur Savcı'yla bölüm başı ücrette anlaşınca, dizinin hazırlıklarına başlandı. Kösem Sultan'a 9. bölüm ve sonrasında dahil olacak olan Beren Saat, diziye tarih uzmanlarıyla, hazırlanmaya devam edecek.

ilk 9 bölümde Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıracak yaşça küçük kişi 1.5 yıldır zaten aranıyordu. Vatan’dan Oya Doğan’ın haberine göre yapılan binlerce deneme çekiminin arasında Kösem Sultan rolünü 17 yaşındaki Atinalı bir genç oyuncu kaptı.

Adını sır gibi gizleniyor, ama mütevazı bir aileden geldiğini, Yunanistan’da oyunculuk yaptığını, deneme çekimine girip binlerce Kösem arasından herkesi etkileyecek bir performans göstererek seçilmiş.

Sakız Adası’nda çekimleri başlanan, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Aslıhan Gürbüz, Hülya Avşar, Kadir Doğulu, Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Berkan Cankat ve Ekin Koç’un rol aldığı dizi ekim ayında başlayacak. 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler