'Aşk Uykusu tamamen gerçek bir hikaye

24.3.2017
'Aşk Uykusu tamamen gerçek bir hikaye
Film ekibi basın toplantısında soruları yanıtladı.

Gazeteci yazar Mehmet Coşkundeniz’in  gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazdığı romanından aynı adla beyazperdeye uyarlanan “Aşk Uykusu”nun basın toplantısı önceki gün St. Regis Otel’de yapıldı.
 
Gökçe Bahadır (Yonca) , Alican Yücesoy (Serkan) ve Hande Subaşı’nın (Seda) başrollerini paylaştığı Hasan Küçükçetin (Nejat) , Lale Başar (Vildan) ve İsmail Düvenci’den (Rıfat) oluşan zengin oyuncu kadrosuyla “Aşk Uykusu” tutkulu bir aşk hikayesini ve aşk için nelerin göze alınabileceğini çarpıcı gerçek bir hikaye üzerinden anlatıyor.  Mehmet Çoşkundeniz de  filmde küçük bir rol alıyor.
 
Yapılan basın toplantısında hazır bulunan filmin oyuncuları Gökçe Bahadır, Alican Yücesoy, Hande Subaşı, İsmail Düvenci ve Mehmet Coşkundeniz  basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Mehmet Coşkundeniz: “Tamamen gerçek bir hikaye”

Filmin hikayesini anlatan Mehmet Coşkundeniz “Aşk Uykusu benim gerçek bir aşk öyküsünden yola çıkarak yazdığım bir roman.  Kitaptan senaryolaştırılarak filme çekilmiş bir hikaye. Eşi tarafından aldatılan ve bunun şüphesiyle yaşayan, bir yandan bununla mücadele etmeye çalışan bir yandan da evliliğini nasıl kurtaracağını düşünen bir kadının hikayesi. Herkesin yaşadığı yaşayabileceği ihtimali olan bir hikaye. Tamemen geçek bir hikaye bunun da altını çizmek lazım” dedi.
 
Nisan Akman “Filmde en zor iş Gökçe’deydi”   

Filmin yönetmeni Nisan Akman “Filmde herkesin kendini haklı bulduğu noktalar var. En zor iş Gökçe’deydi. Bu film bittikten sonra belki seni hastaneye yatırmak zorunda kalırız dedim. Her gün değişen psikolojik bir durumu vardı. Onun açısından zordu” dedi.
 
Gökçe Bahadır: ”Kendimi rahatlatmak için sürekli koştum”

Gökçe Bahadır “Evet benim için de zordu. Şimdi sizinle birlikte fragmanı izleyince çekim yaptığımız süreci hatırladım. Gerçekten zor bir hikaye. Kadının duygusal durumu çok zordu. Çok gelgitleri olan bir kadın. Kocasını bir seviyor bir sevmiyor. Bir nefret ediyor bir evliliğini kurtarmaya çalışıyor. Çekimlerde bir ay boyunca duygusundan hiç kopmamak için kitabı adeta başucu kitabı yaptım. Filmde kadın ruhsal bunalıma girdiğinde kendini sokaklara atıp koşuyor. Ben de film sürecinde sabaha karşı set bittiğinde koşu bandında koşuyordum. Neden olduğunu bilmiyorum. Ama duygusal olarak kendimi rahatladığımı hissediyordum koşarken. Filmin adrenali ve duygusu bitmiyordu çekim yaptıktan sonra. Kendimi ancak öyle rahatlatabiliyordum. Fragmandan sonra filmin kadınların duygusuna dair ilgi çektiğini gördüm. “Çok güzel başlayan bir aşk hikayesi nasıl trejediye dönüşür? ”, “Aşık olduğumuz adamın peşinden mi yoksa bize en doğru gelen adamın peşinden mi gideceğiz? ” “İhaneti görsek de evliliğimizi kurtarmaya devam etmeli miyiz etmemeli miyiz” gibi bir sürü soruyu kafamızda canlandıracak diye hissediyorum” dedi.
 
Hande Subaşı: “Aşkım için vazgeçtiklerim değil seçtiklerim var”

Aşk Uykusu’nda evli bir adamla ilişki yaşayan bir kadın olan Seda karakterine hayat veren Hande Subaşı “Filmdeki ilişkiler biraz karışık. Biz tamamiyle gerçek bir hikaye olduğu için üzerinde çok da fikir yürütmüyoruz. Zaten yaşanmış bir şey. Halkın içinden bir hikaye. Biz sadece bunu canlandırmaya çalıştık aslında” diye konuştu.
 
“Aşkınız için nelerden vazgeçersiniz? ” sorusuna Hande Subaşı “Vazgeçmek değil de seçim olarak bakıyorum. Vazgeçmek olumsuz bir kelime. Ben çok yakıştıramadım onu. Benim için ilişki içindeki bir şey vazgeçiş değil seçimlerim olabilir. Herkesin kendi yolunda kendi hayatında nasıl mutlu olacaksa bunu tercih etmesiyle alakalı bir şey diye düşünüyorum” dedi.
 
Alican Yücesoy: “Sansasyonel bir film çektik”

Filmde Gökçe Bahadır’ın canlandırdığı Yonca ile evli bir adam iken bir başka kadın ile ilişki yaşayan Serkan karakterini canlandıran Alican Yücesoy “Film her ne kadar aykırı görünse de her ilişkide olabilecek bir  hikayeyi anlatıyor. İzerken bir çok insana aykırı gelecektir. Ama bir çok insan ben de aynı şeyi yaşadım diyecektir. Zaten sansasyonel oluşu bence bununla alakalı. Bence sansasyonel oluşu iyi bir şey bir film için. Filmin beni çok çeken tarafı böyle durumlar içinde kalan insanlarla ilgili hepimizin böyle yaşadığı gördüğü olayların olması. Bu olaylarla ilgili duruşumuzu bana çok sorgulatıyor. Her birimiz erdemli insan olduğumuzu düşünüyoruz. Onun için bazı kurallar belirliyoruz. Ya da toplum bir takım kurallar belirliyor. Ve buna uymaya çalışıyoruz. Ama günün sonunda öyle mi davranıyoruz sorusunu da bana çok sordurtuyor. O yüzden de sosyolojik olarak da iyi bir film” dedi.

Yapımcılığını Sihirli Perde’nin (Nöbetçi Televizyon)  üstlendiği  “Aşk Uykusu”  31 Mart’ta sinemalarda…


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler