Baskın, Toronto Film Festivali’nde

14.8.2015
Baskın, Toronto Film Festivali’nde
'Baskın' festival yolculuğu başlıyor.

Baskın;beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu eden bir gece yarısı filmi.

Dünya prömiyerini Eylülʼde Toronto Film Festivaliʼnin Midnight Madness seçkisi kapsamında gerçekleştirecek olan Baskın, sonrasında Montrealʼde Türk filmleri festivalinde, Austinʼde Fantastikfestʼdeki gösterimlerinin ardından Ekim ayında İspanyadaki Sitges Film Festivali yarışmada ve 9 Ekim 2015ʼte Filmekimi kapsamında yer alacak.

Görmeye alışık olmadığımız ve izleyiciyi tam anlamıyla hayal gücü ile baş başa bırakacak filmin başrollerinde ise Ergun Kuyucu (Sevimli Tehlikeli) , Görkem KasalFatih Dokgöz (Öyle Sevdim ki Seni, Elveda Katya Elveda Katya, Sümela'nın Şifresi:Temel Sümela'nın Şifresi:Temel) , Muharrem Bayrak (Çilek, Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 Eve Dönüş: Sarıkamış 1915) ve Sabahattin Yakut (Jin, Yav He He)  bulunmakta.

Can Evronolʼun yönetmenliğini üstlendiği, senaristliğini ise yine Can Evrenol, Cem Özüduru, Oğulcan Eren Akay ve Erçin Sadıkoğlu üstlendiği yapımcılıgını ise MO Filmʼin yaptığı Baskın Türkiyeʼde 13 Kasım 2015 günü izleyici ile buluşacak.
Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Baskın, Toronto Film Festivali’nde

Haberler