“Batman v Superman: Adaletin Şafağı” 25 Mart'ta sinemalarda

22.03.2016
“Batman v Superman: Adaletin Şafağı” 25 Mart'ta sinemalarda
Heyecanlı bekleyiş sona eriyor.

Zack Snyder, beyaz perdede ilk kez bir araya gelen Oscar ödüllü Ben Affleck’in (“Argo”) Batman/Bruce Wayne’i, Henry Cavill’in ise Superman/Clark Kent’i canlandırdığı “Batman v Superman: Adaletin Şafağı”nı sunar.

Tüm dünyada heyecanla beklenen filmin vizyon tarihi yaklaştı. Film 25 Mart'ta IMAX, Dolby Cinema, 3D ve 2D formatında gösterime girecek.

Tanrı benzeri Süper Kahraman’ın eylemlerinin kontrolden çıktığından korkan, Gotham City’nin kendi müthiş ve güçlü adalet savaşçısı Batman, Metropolis’in en saygın modern çağ kurtarıcısı Superman’in karşısına geçince, tüm dünya gerçekte nasıl bir kahramana ihtiyaç duyulduğu konusunda ikiye bölünür. Batman ile Superman birbiriyle savaşırken, çabucak yeni bir tehdit baş gösterir ve insanlığı hiç olmadığı kadar büyük bir tehlikeye sokar.

Zack Snyder’ın yönettiği filmin diğer önemli oyuncuları şöyle: Sırasıyla Lois Lane, Lex Luthor, Martha Kent ve Perry White rollerinde Oscar adayları Amy Adams (“American Hustle”) , Jesse Eisenberg (“The Social Network”) , Diane Lane (“Unfaithful”)  ve Laurence Fishburne (“What’s Love Got to Do with It”):yine sırasıyla, Alfred ve Senatör Finch rollerinde Oscar’lı oyuncular Jeremy Irons (“Reversal of Fortune”) ve Holly Hunter (“The Piano”):oyuncu kadrosunda, ayrıca, Wonder Woman/Diana Prince çifte rolünü üstlenen Gal Gadot yer alıyor.

Filmin senaryosunu DC Comics karakterleri Batman ve Superman’e dayanarak kaleme aldılar.

Batman çizgi karakterini Bob Kane ve Bill Finger;Superman çizgi karakterini ise Jerry Siegel ve Joe Shuster yaratmıştı. Bu güne kadar defalarca sinemaya uyarlandı.


 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler