Beyaz perdede bu hafta!

2.05.2019
Beyaz perdede bu hafta!
Sinemaseverler bu hafta 3'ü yerli olmak üzere 9 yeni filmle tanışacak.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 9 yeni film vizyona giriyor. Üç tanesi yerli olan yapımlardan Çifte Hayatlar, Şişman Hareket Timi ve Şampiyonlar ile içiniz ısınırken, Eksi 1 ve Kaos'la üzülecek, Suikastçı ile aksiyon ve gerilimi bir arada yaşayıp Alem-i Cin 2, High Life ve Şeytan Göz ile korkuyu iliklerinizde hissedeceksiniz.

İyi seyirler!

İşte haftanın filmleri:

1- Alem-i Cin 2

Geçen yıl vizyona giren Alem-i Cin'in devamı olarak çekilen Alem-i Cin 2 filminin de yönetmen koltuğunda Özgür Bakar otururken, senaryoda yine Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım'ın imzaları göze çarpıyor. Filmin başrollerinde Ali Kaan Serez, Bekir Behrem, Savaş Barutçu, Cihangir Köse ve Sena Tuğçe Güner'i izleyebilirsiniz.

Filmin kısa özetine bakacak olursak;

Cinler Alemi’ne hapsolan Yeliz’e kimse ulaşamamıştır. Polis, genç kızın bu gizemli kayboluşunu araştırmaya başlar. Yeliz’in kayboluşu ile ilgili tüm oklar Salih Hoca’yı gösterince, polisler onu gözaltına alır. Genç kızın kayboluşunun sorumlusu olarak görülen Salih’in sorgu odasında anlattıkları, polise benzer bir vak'ayı anımsatır. Salih’in anlattıkları ile Yakup’un oğlu Yusuf’un yaşadığı paranormal olaylar arasında birçok benzerlik vardır. Yakup da tıpkı Yeliz’in başına geldiği gibi cinlerin saldırısı altındadır.

2- Çifte Hayatlar / Doubles Vies

Olivier Assayas'ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği komedi, romantik temalı Fransız filminin başrollerinde Guillaume Canet ve Juliette Binoche'u görüyoruz. Filmde ikiliye Vincent Macaigne, Antoine Reinartz ve Sigrid Bouaziz eşlik ediyorlar.

Başarılı bir yayımevi yöneticisi olan Alain, yıllardır ünlü yazar Leonard ile birlikte çalışmaktadır. Leonard, yeni bir kitap hazırlığı içerisindedir. Ancak yayıncılık dünyası büyük bir değişim içerisindedir. Hızla değişen ekonomik dünya, yayıncılıkta da bir dönüşüm yaratmış, yayıncılıkta dijital bir döneme geçilmiştir. Alain ve Leonard bir yandan dijital dönüşümün edebiyat dünyası üzerindeki etkileri ile uğraşıp devrime ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da girdikleri orta yaş krizinin getirdikleri ile boğuşur.

3- Eksi 1

Arka Sokaklar, İkinci Bahar ve Süper Baba dizileri ve Dönersen Islık Çal gibi yapımlarda imzası bulunan usta yönetmen Orhan Oğuz yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Oğuz'la birlikte Eüyphan Erkul kaleme almış. Filmin başrollerinde ise Nilüfer Açıkalın, Metin Bilgin, Ercan Kesal, Serkan Ercan var.

Yarı felçli, meczup bir adam olan Şemsi, ısınmak için girdiği kültür merkezinden zabıtalar tarafından çıkarılır. Bel altı reflekslerini kaybeden Şemsi, idrar ve dışkısını yaptığının farkında olmaz. Zabıtalar Şemsi’yi arabaya alarak onu yerleştirecekleri bir kurum bulmak için yola koyulurlar. Arabanın içerisine sinen kokudan bunalan zabıtlar soğukla yüzleşmek zorunda kalır. Mekan mekan gezerlerken Şemsi’nin hayatına dokunan zabıtalar onun yaşamında kendilerine ait parçalar bulurlar.

4- High Life

Başrollerde Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin, Mia Goth ve Lars Eidinger'in yer aldığı filmin yönetmenliğini Claire Denis üstlenmiş. Senaryo ise Denis ile birlikte Jean-Pol Fargeau'ya ait.

Bir grup yetenekli suçlu hapse girmemek ve idam cezasına çarptırılmamak için ölümcül sonuçlar doğurması muhtemel bir uzay görevine katılmayı kabul etmişlerdir. Görevleri ise alternatif enerji kaynaklarının izini sürmek ve insan üreme deneylerinin bir parçası olmak. Monte isimli suçlu, uzay görevi başladıktan birkaç yıl sonra kızı Willow’u uzay gemisinde bir başına yetiştirmek zorunda kalıyor. Ne var ki Willow insan üreme deneyinin bir sonucu olarak dünyaya geldiği için Monte kendi isteği dışında babalık yapmak zorunda kalıyor. Fakat zaman geçtikçe Willow’a bağlanmış ve hayatında ilk defa gerçek aşkı hissetmeye başlamıştır.

5- Kaos

Akademisyen ve heykeltraş kimliğiyle de önde çıkan yönetmen Semir Aslanyürek'in yazıp yönettiği filmin başrollerinde Bülent Emin Yarar, Orhan Aydın, Yetkin Dikinciler, Canan Ergüder ve genç oyuncu Erdal Sarı yer alıyor.

Birbirini tanımayan üç günahkarın yolu hiç beklenmedik bir zamanda kesişir. İşledikleri günahlardan kaçan ekip, çıkan korkunç fırtınadan kurtulabilmek için aynı mağaraya saklanır. Hayatta kalmak için saklandıkları mağaranın çıkışları heyelan nedeniyle kapanınca üç günahkar kendilerini ölmeyi beklerken bulur. Bu zorlu süreç onların vicdanlarıyla hesaplaşmalarına neden olur.

6- Suikastçı / The Assassin's Code 

David A. Armstrong'un yönettiği, Edward Lee Cornett ile birlikte Valerie Grant'in senaryosunu yazdığı aksiyon, polisiye temalı filmde Justin Chatwin ve Peter Stormare başrolleri paylaşıyor. İkiliye diğer rollerde Mark Thompson, Robin Thomas ve Yancy Butler eşlik ediyor.

Michael’ın babası, o çocukken uyuşturucu skandalından hüküm giymiş bir dedektiftir. Cleveland polis departmanında göreve başlayan çaylak dedektif Michael, ölmüş babasının gölgesinden çıkmak için çabalamaktadır. Babasının meslekten men edilmesine neden olan skandalı sorma imkanı bulamayan Micheal, hayatını onun gölgesi altında yaşamaktan fazlasıyla bunalmıştır. Şimdi ise babasının gölgesinden kurtulmak ve kendini katılmak için eline büyük bir fırsat geçer. Polisin elinde bulunan 1 milyon değerindeki uyuşturucu çalınıp, üstüne davayı yürüten dedektif ölünce Micheal davayı almak için amirine yalvarır. Eline geçen fırsatı kaçırmak istemeyen Michael, davayı almayı başarınca hızla çalışmalara başlar. Soruşturma ilerledikçe davanın asıl yüzünü öğrenen Michael, bu süreçte gerçeklerin ortaya çıkmasını önlemeye çalışan suikastçılarla savaşmak zorunda kalır.

7- Şampiyonlar / Campeones

Yönetmenliğini Javier Fesser'in yaptığı İspanyol filminin senaryosunda yönetmen Fesser'le birlikte David Marqués'in imzaları var.

Javier Gutiérrez, Athenea Mata, Daniel Freire, Luis Bermejo ve Yiyo Alonso'nun başrolleri paylaştığı filmde İspanya Basketbol Ligi'nde yer alan önemli bir takımın yardımcı antrenörlüğünü yürütürken bir anda tepetaklak olan hayatından kesitler konu ediniyor.

Marco Montes, İspanyol basketbol liginde yer alan önemli bir takımın, ikinci antrenörü olarak görev yapan bir basketbol koçudur. Kibirli bir adam olan Marco, bu yüzden özel hayatında sıkıntılar yaşamaktadır. Bir gün basketbol müsabakasında birinci antrenör ile tartışınca stadyumdan kovulur. Bunun üzerine bir de sarhoş olduğu bir gün polis aracına çarpınca tutuklanır. Hakim karşısına çıkan Marco, bir seçim yapmak zorunda bırakılır. Ya 2 yıl hapis yatacak ya da 90 gün boyunca topluma hizmet etmekle görevlendirilecektir. Gönüllü olmasa da topluma hizmet etmeyi kabul eden Marco, zihinsel engelli çocuklardan oluşan “Los Amigos” adlı bir basketbol takımını eğitmekle görevlendirilir. Bir yandan eşi Sonia ile olan evliliğini kurtarmaya çalışan Marco, bir yandan da çocukları eğitmeye başlar. Bu sırada “Los Amigos” ulusal paralimpik yarışmaya hak kazandığını öğrenen Marco, kendisini daha büyük bir sıkıntının içinde bulur. Ancak eşinden gördüğü destek sayesinde Marco, hem kendi sorunlarını çözmek hem de takımı şampiyon yapmak için mücadele etmeye karar verir.

8- Şeytan Göz / Denom Eye

Ryan Simons'un yazıp yönettiği korku filminin başrollerinde Darren Day, Liam Fox, Kate James, Ellie Goffe ve Alannah Marie yer alıyor.

Şeytan Göz, babasının gizemli ölümünü araştıran genç bir kadının başına gelenleri konu ediyor. Genç bir kadın, babasını ölümünün ardından büyük bir yıkıma uğrar. Babasının gizemli ölümünü araştırmaya karar veren kadın, babasının köyde bulunan evine doğru yola koyulur. Evde bir şeyler bulma ümidiyle arama yapmaya başlayan kadın, büyücülükle bağlantılı lanetli bir muska keşfeder. Muskanın karanlık güçleri olduğunu anlayan genç kadın, en büyük dileğinin yerine getirilmesi karşılığında ona musallat olacak olan iki ölümcül iblisin kilidini açar.

9- Şişman Harekat Timi / Fat Buddies

Bei-Er Bao'nun senarist, yönetmen ve başrolünü üstlendiği komedi tarzı Çin filminde Bao'nun yanı sıra Zhang Wen, Yasuaki Kurata, Clara Lee ve Yuwu Qi'yi izleyeceğiz.

Japonya’da sıradan bir hayat süren genç bir adamın en büyük hayali ajan olmaktır. Ancak o, ajan olmaya pek de uygun biri değildir. Obezite olan adam, hayallerini yaşamak yerine, Japonya'da bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Ancak bir gün hastaneye gelen bir hasta, onun hayatının tamamen değişmesine neden olur. Hastaneye gelen hasta, kendisine ajan olduğunu söyler. Üstelik o da obezite hastasıdır. Tanıştığı adamdan ilham alan güvenlik görevlisi, hayallerinin peşinden gitmeye karar vererek işinden istifa eder. Birlikte çalışmaya karar veren ve Japon mafyasına karşı savaş açan iki şişman ajan, kendilerini zorlu bir maceranın içerisinde bulur.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler