Beyaz perdede bu hafta!

28.06.2019
Beyaz perdede bu hafta!
Sinema salonlarımızda bu hafta 4'ü yerli toplam 8 film vizyonda...

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 8 yeni film vizyona giriyor. Bu filmlerin 4'ünü yerli yapımlar oluştururken haftanın tek animasyon filmi olarak Kahraman Prens Sualtı Maceraları karşınızda olacak. Öne çıkması beklenen yapımlar olarak Laurel ile Hardy ve Yesterday filmlerini sayabiliriz.

İyi seyirler...


Annabelle 3

Yönetmenliğini Gary Dauberman'ın yaptığı Annabelle 3'ün başrollerini Vera Farmiga ve Mckenna Grace paylaşıyor. İkiliye diğer rollerde Patrick Wilson, Emily Brobst ve Madison Iseman eşlik ediyorlar.

Şeytan ve cinlerin varlığını araştıran Ed ve Lorraine Warren çifti, oyuncak bebek Annabelle’in yarattığı yıkımı durdurmak için onu evlerine getirmeye karar verir. İçine cin giren bebeği evlerindeki eser odasına kapatan çift, onu kutsal bir camın arkasına koyar ve yardımını istedikleri bir rahibin kutsal duasıyla kapatırlar. Ancak bu da Annabelle’i durdurmaya yetmez. Annabelle odadaki diğer kötü ruhları uyandırır ve onlara yeni bir hedef verir: Warren çiftinin 10 yaşındaki kızı Judy ve onun arkadaşları. 

 

Ateşle Oynayanlar / Joueurs

Marie Monge'nin yönetmen ve senarist koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Tahar Rahim, Stacy Martin, Bruno Wolkowitch, Karim Leklou ve Marie Denarnaud gibi oyuncular yer alıyor.

Ella, babası Ivo’ya ait olan bir kafenin hem garsonu hem de yöneticisi olan genç bir kadındır. Abel adında bir adam ile tanışması, Ella’nın hayatının değişmesine neden olur. Genç kadın, Abel’in hayatına girmesi ile bilmediği bir dünyaya adım atar. Adrenalin ve paranın hüküm sürdüğü Paris’in kumar dünyasını keşfeden Ella, oynadığı oyundan ve Abel’in karmaşık kişiliğinden etkilenmeye başlar. Yavaş yavaş bu dünyanın içine çekilen Ella, aşık olduğu adamın kalbini kazanmak için büyük bir oyuna dahil olur. Başlarda bir bahis olarak başlayan aşkları, zamanla genç kadın için zorlayıcı bir tutkuya dönüşür.

 

Geçmiş Olsun

Komedi filmi Geçmiş Olsun'un yönetmenliğini Hasan Doğan üstleniyor. Senaryosunda Cüneyt İnay'ın imzası olan filmin başrollerinde Toygan Avanoğlu, Turan Cihan Şimşek, Müge Boz, Alper Saldıran ve Sinan Bengier yer alıyor.

Saffet, sevdiği kadın Tuğba’ya kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan genç bir adamdır. Genç kadının kalbini kazanmak için elinden gelenin fazlasını yapan Saffet, sonunda Tuğba’nın kalbine girmeyi başarır. Tam her şey yoluna girip, evlilik hazırlıkları yapılırken, kayınçosu Tarık’ın yaptığı ahmaklık sonucu Tarık ve Saffet komaya girer. Ancak onun Tuğba’ya duyduğu aşk komayı atlatmasını sağlar. Aradan geçen 3 yılın ardından uyanan Saffet, artık Tuğba’ya kavuşmasının önünde hiçbir engelin olmadığını düşünürken, dünyada insanlığın yok olduğunu öğrenir. Saffet’in komada olduğu sırada dünyaya giren bir virüs, insanların neredeyse tamamının yok olmasına neden olmuştur. Dünya üzerinde kalan sayılı insanlardan birinin de Tuğba olduğunu öğrenen Saffet, sevdiği kadına ulaşabilmek için kayınçosu ile birlikte zorlu bir yolculuğa çıkar.


İfrit

Korku-gerilim temalı filmin yönetmen koltuğunda Suat Ay oturuyor. Senaryosu ise yönetmen Suat Ay ve Volkan Ocaklı'nın kalemlerinden çıkmış. Filmin başrollerini ise Zeynep Buse Kale, Emre Erdoğan, Vahit Karabey, Sevcihan Tunca ve Muhammed Tuhan paylaşıyor.

Birbirlerini çok seven Gökhan ve Naciye evlilik planları yapmaktadırlar. Ancak Gökhan’ın bir saldırıya uğraması ve akabinde sakat kalması sevgililerin arasının açılmasına neden olur. Ailesinin baskılarına daha fazla dayanamayan Naciye, Gökhan’ı terk ederek eski sevgilisi Burak’a geri döner. Yaşadıklarından sonra psikolojisi iyice bozulan Burak, Naciye’nin terk etmesini gurur meselesi yapar ve genç kadının kendisine dönmesini sağlamak için medyuma büyü yaptırmaya başlar. Geçmişte de Burak’ın benzer büyüleri Naciye’ye yaptırması işlerin daha da karışmasına neden olur. Yapılan büyüler sonucu Naciye’ye musallat olan varlıklar, genç kadını tehlikeli biri haline getirir.


Kahraman Prens Sualtı Maceraları

Haftanın tek animasyon yapımı olan Rusya yapımı Kahraman Prens Sualtı Maceraları filminin yönetmenliği Maksim Volkov ve Vitaliy Mukhametzyanov ikilisine; senaryosu ise Slava Se ve Dmitriy Novoselov ikilisine ait.

Genç Sadko, köylü bir ailenin oğludur. Ailesi gibi tarlada çalışmak istemeyen Sadko’nun yapmak istediği tek şey arp çalmaktır. Üstelik arp çalmak konusunda da fazlasıyla iyidir. Onun bu yeteneğini fark edenler, Sadko’yu arp çalması için Prens’in sarayına çağırır. Sadko’dan istenilen şey, Prens’in kızı Nastya’nın sarayda düzenlenen etkinlikte kendisine uygun eş seçeceği sırada bir köşede oturup arp çalmasıdır. Ancak işler pek de bu şekilde gerçekleşmez. Nastya, gelen taliplerinden kimseyi beğenmez, sadece Sadko’dan etkilenir. Bu durumdan rahatsız olan Sadko ise çareyi Nastya'dan, saraydan ve düğünden kaçmakta bulur. Kendisini denizin dibinde bulan Sadko, burada konuşkan bir papağan olan Jacob ile tanışır. Ancak buradaki durum da pek iyi değildir. Kötü kraliçe, Deniz Krallığı’nı ele geçirmiştir. Eve geri dönmeye çalışan Sadko, bunu başarabilmek için Jacob ile birlikte kraliçeyi yenmek zorundadır. Sadko bu zorlu mücadele sırasında gerçek dostlar edinip gerçek aşkı bulacaktır.


Laurel ile Hardy

Televizyonların siyah beyaz ve tek kanaldan ibaret olduğu dönemde bir neslin hayranı olduğu ve dünyanın en iyi komedi ikilisi olarak bilinen Laurel ile Hardy'nin 2019 versiyonu olan filmin yönetmenliğini Jon S. Baird yaparken, senaryosunu ise Jeff Pope kaleme almış. Başrollerde ise Stan Laurel'i Steve Coogan, Oliver Hardy'yi ise John C. Reilly canlandırıyor. İkiliye diğer rollerde Nina Arianda, Shirley Henderson ve Rufus Jones eşlik ediyorlar.

1920’li yıllarda beraber çalışmaya başlayan Stan Laurel ile Oliver Hardy'nin, 1953 yılında çıktıkları son turnenin ele alındığı filmde ikilinin kariyer yolculuklarının yanı sıra özel hayatlarına ve yaşadıkları sıkıntılara da yer veriliyor.

 

Sahir Deep Web

Yönetmen koltuğunda BErk Aygül'ün oturduğu, Zahid Çetinkaya ve Yağmur Caner'in senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde Melda Yazgı, Sebahat Adalar, Zeynep Satır, Tevfik İnceoğlu ve Sinan Bengier yer alıyor.

Genç bir kadın olan Meltem, yıllardır birlikte olduğu sevgilisinden ayrılır. Hayatında yeni bir sayfa açan Meltem bu süreçte kendisini yeniden tanımaya başlar. Hayatına yeni insanlar giren genç kadın, içinde yeni bir gücün varlığını hisseder. Ancak bu güç onun büyük bir çıkmaza sürüklenmesine neden olur.


Yesterday

Başrollerde Himesh Patel, Lily James, Ana de Armas, Kate McKinnon ve James Corden'ın yer aldığı filmin yönetmenliğini Danny Boyle yaparken, senaryosu ise Jack Barth ve Richard Curtis'in kalemlerinden çıkmış. 

Jack Malik, küçük bir İngiliz kasabasında yaşayan ve ünlü olma hayalleri yavaş yavaş suya düşen bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Ancak her şey kötü gitse bile çocukluğundan beri yanında olan en yakın arkadaşı Ellie onu sonuna kadar desteklemeye devam eder. Tüm dünyada elektriklerin gittiği gizemli bir olay sırasında bir kaza geçiren Jack uyandığında şoke edici bir gerçekle yüzleşir: Dünyadaki kimse The Beatles grubunun varlığından haberdar değildir. Durumdan faydalanmaya karar veren Jack gelmiş geçmiş en iyi müzik grubunun şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar. Amerikalı bir temsilci olan Debra’nın da yardımıyla şöhret basamaklarını hızla çıkar. Ancak yıldızı parladıkça, her zaman ona inanan Ellie’yi kaybetmeye başlar. Eski hayatından uzaklaşan Jack, geç olmadan ait olduğu yere geri dönmeli ve tek ihtiyacının aşk olduğunu kanıtlamalıdır.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler