Beyaz perdede bu hafta!

8.08.2019
Beyaz perdede bu hafta!
Sinemaseverler bu hafta 2'si yerli toplam 6 yeni filmle tanışacaklar.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 6 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor. Bu filmlerin 2 tanesini yerli filmler oluştururken Alper Mestçi'nin yönettiği Siccin serisi son bölümüyle arz-ı endam edecek.

Aynı zamanda bayram tatiline de denk gelen bu vizyon haftasında Siccin 6'nın yanı sıra minik izleyicilerin ilgisini çekebilecek Konuşan Hayvanlar ve komedi, macera ve bilim kurgu temalı Ayın Karanlık Yüzü: Hitler'in Çocukları filmleri haftanın öne çıkabilecek yapımları arasında sayılabilir.

intersinema.com olarak değerli takipçilerimize iyi seyirler ve iyi bayramlar diliyoruz.


1- Ayın Karanlık Yüzü: Hitler'in Çocukları / Iron Sky 2: The Coming Race

Finlandiya - Almanya - Belçika ortak yapımı filmin yönetmenliğini Timo Vuorensola, senaristliğini ise Timo Vuorensola ile birlikte Michael Kalesniko üstleniyor. Başrollerde ise Udo Kier, Julia Dietze, Vladimir Burlakov, Stephanie Paul ve Emily Atack yer alıyor.

Nükleer savaş sonrası yaşanmaz bir hale gelen dünyada, insanlığın son sığınağı Naziler'in Ay'daki üssüdür. Ancak burada da yaşam insanlar için pek de iyi değildir. Yaşam koşullarının gittikçe daha kötü bir hal alması, insanları yeni yer arayışına sürükler. İnsanlar, son çare dünyanın merkezinde bulunan gizli bir şehre yerleşmeye karar verir. Tam da bu sırada beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalırlar. İnsanlığın kurtulması için öncelikle karşılarına çıkan Vril’in öncüsü olduğu şekil değiştirebilen bir sürüngenler ırkı ve onların dinozor ordusu ile savaşmak zorunda kalır.

 

2- Dora ve Kayıp Altın Şehri / Dora the Explorer

Filmin başrolünde Transformers: Son Şövalye ve Sicario filmlerinde boy gösteren Isabela Moner yer alıyor. 17 yaşındaki güzel oyuncuya kadroda Meksika'nın en tanınan yıldızlarından Eugenio Derbez, genç yetenek Micke Moreno, Nicholas Coombe, Madeleine Madden, Temuera Morrison ve Akademi ödülü adayı Adriana Barraza eşlik ediyor. Filmin yönetmen koltuğunda 11 kez Emmy ödülüne ve dört kez BAFTA ödülüne aday gösterilen James Bobin oturuyor.

Dora, hayatının büyük bölümünü ailesiyle birlikte ormanları keşfederek ve doğayla iç içe geçirmiş bir kızdır. Ancak şimdi Dora'nın önünde onu balta girmemiş ormanlardan çok daha fazla korkutan bir macera vardır ve bu maceradan kaçma şansı yoktur. Artık liseye gitmek zorundadır. Her zaman bir kaşifin ruhunu taşıyan genç Dora hızla kendine arkadaşlar bulur. En yakın arkadaşı olan maymun Boots, Diego ve bir grup ayak takımı kısa sürede Dora'nın en yakın arkadaşı olur. Yeni arkadaş grubu, genç Dora'nın ailesini kurtarmak ve kayıp İnka uygarlığının arkasındaki tahmin edilemez gizemi çözmek için rengarenk bir maceraya atılırlar.

 

3- Kanlı Efsane / Blood Myth

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sean Brown ve Luke Gosling ikilisinin üstlendiği filmin başrollerinde Jonathan McClean, Anna Dawson, Hannah Chalmers, Matt Ray Brown ve Charlie Walker McClimens yer alıyorlar.

Genç bir gazeteci, gizemli bir şekilde kaybolan nişanlısını bulmak için araştırma yapmaya başlar. Ancak yaptığı bu araştırmalar gazeteciyi şeytani bir grubun yönettiği tehlikeli ve uğursuz olduğuna inanılan soruşturmanın içerisine sürükler. Araştırma devam ettikçe şeytani güçlerin gün yüzüne çıkmasına neden olan gazeteci, kendisini korkunç bir dünyanın içerisinde bulur.

 

4- Konuşan Hayvanlar

Mustafa Kotan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Ayşe Balıbey Tanıl ile Ümit Açıkdilli'nin senaryosunu kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Ebru Akel, Emir Özyakışır, Ferit Aktuğ, Ayça Erturan, Hülya Duyar, Rıza Sönmez, Aslı Samat, Eray Demirkol gibi isimler yer alıyor.

Can 9 yaşında hayvanları çok seven bir çocuktur. Can’ın ailesi hayvan koruma parkında çalışır. Bu yüzden annesi, babası ve babaannesiyle birlikte parkın müştemilatında yaşar. Can’ın diğer çocuklardan farkı parktaki bütün hayvanları duyabilmek ve onlarla konuşabilmektir. Bir gün parkın sahibi Şaheste Hanım, parkın arazisini satıp yerine rezidans yapmaya karar verir. Ama Şaheste’nin babası, orada hayvanların bakımı yapıldığı için parkın satılmasına müsaade etmez. Bu yüzden Şaheste, parktaki hayvanların kaçırılıp parkın kapanması için gizlice mafyayla anlaşır. Ancak Can’ın doğup büyüdüğü parktan ayrılmaya hiç niyeti yoktur. Hayvan dostlarını kötü adamların elinden kurtarmak için büyük bir maceraya atılacaktır. 

 

5- Sadık Bir Adam / L'homme fidèle - A Faithful Man

Filmin başrol oyuncusu Louis Garrel'in yönetmen koltuğuna geçtiği Fransız menşeli komedi filminin senaryosu Louis Garrel ile birlikte Jean-Claude Carrière'in imzalarını taşıyor. Başrollerde ise Louis Garrel, Lily Rose Depp, Laetitia Casta, Bakary Sangaré ve Vladislav Galard yer alıyorlar.

Marianne ve Abel, uzun süredir birlikte olan bir çiftir. Ancak bir gün Marianne, Abel'i terk eder. Üstelik uğruna sevgilisini terk ettiği adam, Abel'in en yakın arkadaşlarından biridir. Eski sevgililer, ayrılıklarının üzerinden geçen sekiz yılın ardından Marianne'in sevgilisi Paul'ün cenazesinde yeniden bir araya gelir. Bu karşılaşmanın ardından Marianne ile yeniden birlikte olmak istediğini anlayan Abel, bunun için bir şeyler yapmaya karar verir. Ancak bu sefer önünde birçok engel vardır. Abel, yeniden Marianne ile birlikte olabilmek için öncelikle Marianne'in oğlu Joseph ve Paul'ün kız kardeşi Eve'i ikna etmesi gerekecektir.

 

6- Siccin 6

Alper Mestçi'nin bir kez daha yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film Siccin serisinin son filmi olarak karşımıza çıkıyor. Başrolde serinin diğer filmlerinde de başrol oynayan ve adeta filmle birlikte büyüyen Merve Ateş yer alırken Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Teke ve Sibel Aytan Merve Ateş'e eşlik ediyorlar.

Genç bir adam olan Yaşar, babasının ölümü sonrası zor zamanlar geçirir. Babasından kalan miras, Yaşar’ın üvey annesi ile sorun yaşamasına neden olur. Bu sırada aynı evde yaşadığı baldızı Canan’ın kendisine aşık olduğunu öğrenen Yaşar büyük bir şok geçirir. Yaşar bir yandan miras meselesi bir yandan da baldızı ile uğraşırken, evde de bir takım tuhaf olaylar yaşandığını fark eder. Yaşar’ın akli dengesi bozuk olan kızı Efsun’un karanlık geçmişinin gün yüzüne çıkması işlerin daha da karışmasına neden olur. Efsun’un karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan ailenin yaşadığı acı, onlar için henüz başlangıçtır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler