Beyaz perdede bu hafta!

22.08.2019
Beyaz perdede bu hafta!
Sinemaseverler bu hafta 1'i yerli toplam 9 yeni filme merhaba diyecekler.

Sinemaseverler bu hafta 1'i yerli ve 2'si animasyon olmak üzere toplam 9 yeni filmle tanışma imkanı bulacaklar.

Bu filmlerin biri aksiyon, ikisi animasyon, üçü komedi ve üçü ise korku-gerilim temalarını barındırırken Bir Zamanlar Hollywood'da ve Kod Adı: Angel filmlerinin öne çıkması bekleniyor.

intersinema.com olarak tüm okurlarımıza iyi seyirler dileriz.


1- Acele Baba Aranıyor / Adopt a Daddy

Yönetmen koltuğunda Xavier de Choudens'in oturduğu Fransız komedi filminin senaristliğini ise yönetmen Xavier de Choudens ile birlikte Charly Delwart üstleniyor. Başrollerde ise Franck Gastambide, Melisa Sözen, Gringe, Camille Lellouche ve Jessim Kas yer alıyor.

Damien, ilkokulda öğretmenlik yapan ve sessiz, sakin bir yaşam süren genç bir adamdır. Bir gün, öğrencilerinden Bahzad adında bir çocuğun, ebeveynlerinin geçmişi nedeniyle sınır dışı edileceğini öğrenir. Öğrencisinin sınır dışı edilmesine üzülen Damien, çocuğun ülkede kalması için neler yapabileceğini düşünür. Damien, avukat olan kız kardeşi Melanie’nin de yardımıyla Bahzad’ın babası olduğunu söyleyerek onu nüfusuna geçirir. Damien, Bahzad’ı sınır dışı edilmesini engellese de onun gibi birçok çocuğun olduğunu fark eder. Kurtarılması gereken çocuklar için bir şeyler yapmaya karar veren Damien ve kardeşi Melanie, bürokrasinin sınırlarını zorlamaya başlar.

 

2- Bir Zamanlar Hollywood'da / Once Upon a Time In Hollywood

Bol yıldızlı Bir Zamanlar Hollywood'da filminin yönetmen ve senarist koltuğunda sinema sektörünün belki de en başarılı ve en önemli ismi Quentin Tarantino oturuyor. Başrolleri ise hepsi birbirinden ünlü isimler olan Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino ve Dakota Fanning paylaşıyor.

1969 yılının Los Angeles'ında geçen Bir Zamanlar Hollywood'da filmi artık ışığını kaybetmiş bir televizyon yıldızı ve kendisinin dublörünün, Hollywood Altın Çağı'nın son yıllarında günden güne çetrefilleşen film endüstrisinde yeniden şöhret ve başarı elde etmek için verdikleri çabayı konu edinirken bu ikilinin hikâyesinin arka planında aynı yıl gerçekleşen ve bahsi geçen aktörün kapı komşusu olan Sharon Tate'in de aralarında bulunduğu beş kişinin öldürüldüğü Manson katliamını anlatıyor.

 

3- Jurassic Hayvanları / Jurassic Bark

Jason Wright'ın yönettiği ve Shah Ananda'nın senaryosunu kaleme aldığı filmin orijinal seslendirmelerinde Joachim Cruise, Pony Frenzel, Luka Pilar, Sam Pitt ve Ingrid West görev alıyorlar.

Jurassic Hayvanları, dünyayı kurtarmak için bir araya gelen Star Paws ekibinin maceralarını konu ediyor. Star Paws takımı geri döner çünkü bu sefer tüm galaksi büyük bir tehlike altındadır. Marlon Butterpaws adındaki şeytani bir kedi, evreni yok etmeye çalışmaktadır. Star Paws ekibi, Butterpaws’ı bulup onu durdurmak ve dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişmek zorunda kalır.

 

4- Kod Adı: Angel / Angel Has Fallen

Yıldızı bol bir film daha... Gerard Butler, Morgan Freeman, Tim Blake Nelson, Piper Perabo ve Jada Pinkett Smith'in başrollerde yer aldığı aksiyon, drama ve gerilim temalı filmin yönetmenliğini Ric Roman Waugh yaparken, senaryosu Katrin Benedikt ve Robert Mark Kamen ikilisinin imzalarını taşıyor.

Mike Banning, Birleşik Devletler gizli servis üyesi ve aynı zamanda başkanın yakın korumasıdır. Başkan Allan Trumball'a suikast amacını taşıyan Hava Kuvvetleri saldırısı sonrasında tüm okların hedefi haline gelen Banning, hayatını ve kariyer seçimlerini sorgulamaya başlamıştır. Karalama kampanyasının hedefi haline gelen ve başkana suikast düzenleme teşebbüsüyle suçlanan Banning, bir yandan gerçek tehdidi ve suçluları ortaya çıkarmaya çalışırken diğer yandan hem kendi ajansından ve hem de FBI'dan kaçmak zorundadır.

 

5- Korku Hikayeleri / Scary Stories to Tell in the Dark

Alvin Schwartz'ın korku serisinin beyaz perdeye uyarlanması olan Korku Hikayeleri filminin senaryosunu 'The Shape of Water / Suyun Sesi' filmiyle En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazanan Guillermo del Toro ile Kevin Hageman'ın kaleme almış. Filmin yönetmenliğini ise André Øvredal üstlenirken başrollerde ise Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Dean Norris ve Gil Bellows'u izleyebilirsiniz.

Hikaye 1968 yılında ABD'de geçmektedir. Geçmişte o bölgede yaşamış olan Bellows ailesinin gölgesi, kasabanın çevresinde gezinmeye devam etmektedir. Sarah ise bu ailenin sırlarla dolu genç üyesidir. Kızın yaşamı korkunç hikayelere konu olacak kadar sır doludur. Sonunda ise bir grup genç tarafından kitaba dökülmüş olan bu hikayeler keşfedilir fakat bir anda bu hikayeler gerçeğe dönüşmeye başlayacaktır.

 

6- Online Vahşet / Framed

Àlex Maruny, Júlia Molins, Pep Sais, Daniel Horvath ve Joe Manjón'un başrolleri paylaştığı korku temalı filmin yönetmenliğini Marc Martínez Jordán yaparken senaryoda ise yönetmen Jordán ve Jaume Cuspinera'nın imzaları var.

Berlin’e yerleşecek olan Alex, gitmeden önce arkadaşları ile bir veda gecesi planlar. Alex’e veda etmek için bir araya toplanan gençler için gece gayet güzel başlar. Ancak bir süre sonra beklenmedik olaylar yaşanır. Framed adındaki bir uygulama ile internet bağlantısı olan herhangi bir mobil cihaz üzerinden canlı yayın yapılabilmektedir. Uygulamada her şey sansürsüz bir şekilde yayınlanmaktadır ve kullanıcılar daha fazla izleyici kitlesine sahip olmak için her şeyi yapmaya hazırdır; şiddet, tecavüz ve daha fazlası. Alex ve arkadaşları da eğlenceli başlayan gecenin sonunda kendilerini Framed’de yayınlanan bir vahşetin içinde bulur. Türlü işkencelere maruz kalan gençlerin görüntüleri, büyük bir etki yaratır. Dakikalar içinde onlarca kullanıcı, gençlere uygulanan vahşeti izlemektedir. Gençler, milyonlarca izleyicinin önünde, kendilerini bu ölüm oyunundan kurtarmayı başarabilecek midir?

 

7- Ölüm Oyunu: Son Kurban / The Luring

Christopher Wells'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği korku-gerilim temalı Ölüm Oyunu: Son Kurban filminin başrollerinde Rick Irwin, Michaela Sprague, Alex Emanuel, Daniel Martin Berkey ve Jake Katzman yer alıyor olacaklar.

Garret, henüz on yaşındayken ailesinin Vermont'taki tatil evinde yaşanan travmatik bir olaydan sonra hafızasını kaybeder. Garret’ın onuncu yaş gününde yaşanan olay, onun tüm yaşamını etkiler. Aradan geçen yılların ardından olay gününe ait birkaç anı hatırlamaya başlayan Garret, hafızasından silip attığı bu olayı ortaya çıkarmaya karar verir. Genç adam, hafızasını geri kazanmasına yardımcı olacağına düşündüğü için kız arkadaşı ile birlikte ailesinin tatil evine gitmek için yola koyulur. Ancak Garret’ın hatırlamaya çalıştığı şey, onun hayatının tamamen değişmesine neden olacaktır.

 

8- Renkli Penguenler / Penguin Rescue

Evan Tramel'in yazıp yönettiği animasyon filminin orijinal seslendirmelerinde Kj Schrock ve Sarah Taylor görev alıyorlar.

Galaksiler arası uzay araştırmacısı, ilk görevi ile karşı karşıyadır. Küçük bir penguen, çökmekte olan bir buzul tabakasında mahsur kalmıştır. Uzay araştırmacısı, küçük pengueni kurtarmak için uzak bir gezegen olan Dünya'ya yolculuk etmek zorunda kalır. Dünya'ya gelen araştırmacı, küçük pengueni kurtarabilecek midir?

 

9- Sar Başa

Haftanın tek yerli yapımı Sar Başa filminin yönetmen koltuğunda Berk Alan otururken senaryosunu Zihni Başsaray'ın hikayesinden yola çıkarak Hasan Karakuş ve Atasay Koç birlikte kaleme alıyor. Başrollerde ise Alper Rende, Kemal Can Parlak, Alparslan Özmol, Ali Biçim ve Amir Zakaria yer alıyorlar.

Ussal, üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan bir gençtir. Moda tasarımcısı olmak isteyen abisi, kuzenleri, basketbol antrenörü Kürşad ve müzisyen olmak isteyen Sabri ile aynı evi paylaşan Ussal’ın başına tam da sınavdan önce beklenmek bir şey gelir. Uzun süredir hazırlandığı sınava bir gün kala talihsiz bir olay yaşayan Ussal, hafızasını yitirir. Yaşananlar karşısında ne yapacaklarını şaşıran ekip, Ussal’ın hafızasını geri getirmenin yolunu aramaya başlar. Gençler, bir ümit son yaşadıkları günü tekrar yaşatmaya çalışarak Ussal’ın hafızasını geri getirmeye çalışır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler