Beyaz perdede yerli rüzgarı!

31.05.2019
Beyaz perdede yerli rüzgarı!
Sinemalarda bu hafta 5'i yerli toplam 9 yeni film vizyona girdi.

Sinemaseverler beyaz perdede bu hafta 9 yeni filmle tanışıyor. Bu filmlerin 5'ini yerli filmler oluştururken yerli filmlerde Güvercin Hırsızları yabancı filmlerden ise Godzilla II: Canavarlar Kralı ve Ma filmlerinin öne çıkması bekleniyor.

İşte haftanın yeni filmleri:

1- Astral Seyahat

Hasan Gökalp'in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği korku temalı filmin başrollerinde Pervin Abiyeva, Büşra Acar, Çağdaş Tekelioğlu, Murat Dada, Kübra Kılınçkaya yer alıyor.

Üç yakın arkadaş olan Aslı, Ece ve Çiğdem, son zamanlarda astral seyahat ile ilgilenmeye başlar. Dünyada popüler olan astral seyahati deneyimlemek isteyen genç kızlar, bir süre uğraştıktan sonra sonunda amaçlarına ulaşır. Ruhlarını bedenlerinden ayırmayı başaran kızlar, dünyanın farklı noktalarında ruhları ile yaptıkları keşiflerle büyülenirler. Yaşadıkları deneyimden sonra sık sık astral seyahat yapmaya başlayan kızlar bir gün hiç beklemedikleri bir durum ile karşı karşıya kalır. Astral seyahati sırasında paranormal olaylar yaşayan Aslı, bu durumun etkisinden çıkamaz. Üstelik gördükleri ve yaşadığı korku sadece onu etkilemez, yaşananlara bir süre sonra Ece ve Çiğdem de dahil olur. Bir cinin musallat olmasıyla kara büyünün etkisi altına giren genç kızların, kendilerini cinden kurtarmak için tekrar astral seyahat etmesi gerekecektir. Aslı, Ece ve Çiğdem, kendilerine musallat olan cinlerden ve etkisi altına girdikleri büyüden kurtulmayı başarabilecek midir?


2- Düzenbazlar / The Hustle

Komedi filmi Düzenbazlar'ın yönetmen koltuğunda Chris Addison oturuyor. Filmin senaryosunu ise Jac Schaeffer ve Frank Oz kaleme almış. Anne Hathaway ve Rebel Wilson'ın iki dolandırıcıyı canlandırdığı filmde, ikiliye Alex Sharp, Tim Blake Nelson ve Bruno Sevilla eşlik ediyor.

Düzenbazlar, birlikte çalışmaya karar veren iki dolandırıcı kadının hikayesini konu ediyor. Josephine Chesterfield, zengin insanları dolandıran, çekici bir kadındır. Düzenlediği planlar sayesinde arzuladığı paraya sahip olan Josephine’in dünyası, kurnaz olduğu kadar özgür de bir ruhu olann olan Penny Rust ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Josephine gibi dolandırıcı olan Penny, onunla tanışmasıyla bu zamana kadar ne kadar da küçük işlerin peşinde koştuğunun farkına varır. Josephine ile birlikte çalışmak isteyen Penny, sonunda genç kadını ikna etmeyi başarır. Birlikte bir işe başlamadan önce Josephine, insanları daha iyi kandırabilmek için Penny’e bir dizi taktik verir. Kendisi gibi olabilmek için Penny’ye her türlü eğitimi veren Josephine, sonunda istediği gibi bir ortak yaratmayı başarır. İki cazibeli dolandırıcının hedefinde ise bir teknoloji milyarderi vardır.


3- Enes Batur Gerçek Kahraman

Vizyona girdiği 2018 yılında yaklaşık 1,5 milyon seyirci sayısı ve 17,5 milyon liralık hasılat elde eden Enes Batur Hayal mi Gerçek mi'nin devamı olarak çekilen Enes Batur Gerçek Kahraman filminin yönetmenliğini Doğa Can Anafarta üstlenirken senaryosunda ise Murat Özsoy'un imzası var. Filmin başrollerinde ise Enes Batur, Ömer Başdoğan, Altan Erkekli, Damla Aslanalp ve Kanbolat Görkem Arslan yer alıyor. 

Enes Batur: Gerçek Kahraman, Youtube hesabında paylaştığı eğlenceli ve komik videolarla popülerleşen Enes Batur'un rol aldığı 'Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ' filminin devam halkası. İlk filmde içine kapanık, çevresi tarafından dışlanan bir çocuk olan Enes Batur'un hayallerinin peşinden koşma hikayesi anlatılmıştı. Bu filmde ise Enes Batur'u Adalet Savaşçıları'na katılmış ve sonunda da bir kahramana dönüşen genç olarak izleyeceğiz.


4- Godzilla II: Canavarlar Kralı / Godzilla: King of the Monsters

2014 yapımı Godzilla'nın devam filmi niteliğinde olan “Godzilla: King of Monsters”in yönetmen koltuğunda Michael Dougherty oturuyor. Senaryosunu Max Borenstein ve Zach Shields ikilisinin kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Millie Bobby Brown, Sally Hawkins, Vera Farmiga, Bradley Whitford, Anthony Ramos gibi isimler yer alıyor.

Godzilla II: Canavarlar Kralı, Godzilla'nın Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı King Ghidorah ile çatışması ve bu esnada insanlığın var oluşunun dengesini bozmasını konu ediyor. Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı Kral Ghidorah ile çatışan tehlikeli Godzilla da bu devasa boyutlardaki güçlü canavarların arasında yer alır. Bu efsane oldukları sanılan antik süper türler tekrar yükselip de karşı karşıya geldiğinde hepsi üstünlük için mücadeleye girişir. Bu tehlikeli mücadele sırasında insanlığın var oluşunun dengesi de pamuk ipliğine bağlı bir hale gelir. Bu savaşta kimin kazanacağı, insanlığın kaderini olduğu kadar gezegenin baskın türünün kim olacağını da kanıtlayacak hale gelir.


5- Güvercin Hırsızları

Osman Nail Doğan'ın ilk uzun metraj çalışması olan dram filminin senaryosunda yönetmenle birlikte Samt Doğan'ın imzası var. Başrollerde ise Seyit Nizam Yılmaz, Burçin Sezen Kılıç, Kutay Sandıkçı, Mert Buğra Tataroğlu ve Gökhan Yıkılkan'ı izleyebilirsiniz.

Mahmut, Yozgat’ın bir ilçesinde yaşlı babası ile birlikte yaşayan genç bir delikanlıdır. Büyük şehirlerin gürültüsünden, kaosundan yoksun olan ilçede herkesin tek uğraşı güvercinlerdir. İlçe sakinleri zamanlarının çocuğunu güvercinleri ile ilgilenip, onları beslemekle geçirir. Güvercinlerin güzelliği ve yetenekleri ile ilgilenen ahali, onları neredeyse bir araba fiyatına satmaya başlar. Güvercinleri çok seven ve geceleri arkadaşları ile birlikte güzel bulduğu güvercinleri çalan Mahmut’un en büyük hayali en iyi güvercinlere sahip olmaktır. Bir gün bir güvercininin kaçması Mahmut’un hayatını hiç beklenmedik bir şekilde değiştirir. Mahmut, güvercinini bir evin çatısına yuva yapmış olarak bulur. Bu sayede evin 8 yaşındaki oğlu İsmail ile tanışan Mahmut, artık güvercinleri yeni arkadaşının hayallerini gerçekleştirebilmek için çalar.


6- Kral Midas'ın Hazinesi

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mesut Çetin'in üstlendiği komedi filminin başrollerinde İsmail Baki Tuncer, Orhan Aydın, Mehmet Ali Tuncer, Murat Ercanlı ve Yaşar Alptekin yer alıyor.

Eskişehir’de yaşayan Kahveci İbrahim, Yunus ve Rambo Ali, bir gece başlarına geleceklerden habersiz, domuz avına çıkar. Domuzların peşine takılan üç kafadar, kendilerini bir anda çukurun içinde bulur. Çukurdan kendilerini kurtarmaya çalışan ekip, bu sırada çukurun içerisinde bir madalyon bulur. Hayatlarının değişeceğinden bîhaber madalyonu kurcalamaya başlayan üç arkadaş, madalyonun içinde bir harita olduğunu fark eder. Ellerinde tuttukları kağıt, Kral Midas’ın hazinesine ait olduğu sanılan define haritasıdır. Turnayı gözünden vurduklarını düşünen ekip, vakit kaybetmeden hazinenin peşine düşer. Onlara bu maceralarında, Alamancı Cingöz, Rehber Ömer ve Seyyar Hoca da eşlik eder. Hazineye ortak olan 6 kişi, çıktıkları bu yolculukta, başlarını beladan uzak tutamaz. Düzenbaz bir iş insanı olan David ve adamlarını peşinde takan ekip, kendilerini büyük bir kaosun içerisinde bulur.


7- Ma

Yönetmenliğini Duyguların Rengi (The Help) filmiyle tanınan Tate Taylor'un yaptığı ve senaryosunu Scotty Landes'in kaleme aldığı filmin başrollerinde Octavia Spencer, Allison Janney, Luke Evans, Missi Pyle ve Juliette Lewis yer alıyor.

Ma, orta yaşlarındaki bir kadın ile arkadaşlık kuran bir grup gencin başlarına gelen olayları konu ediyor. Ohio’da yaşayan Sue Ann, kendi dünyasında yaşayan, orta yaşlardaki yalnız bir kadındır. Bir gün kasabaya yakın zamanda taşınmış olan Maggie adında bir kız ve onun arkadaşları ile tanışır. Aileleri ile birlikte yaşayan gençler, üzerlerindeki baskıdan fazlasıyla bunalmıştır. Tam da bu sırada evinde büyük bir parti düzenleyen Sue, gençlerin de aralarına katılmasını ister. Bu davet Maggie ve arkadaşları için kaçırılmayacak bir fırsattır. Gençler, başlarına geleceklerden bîhaber, partide Sue ile birlikte gönüllerince eğlenir. Sue ile tanıştıkları için kendilerini şanslı hisseden gençler, bir süre sonra tuhaf şeyler yaşamaya başlarlar. Sue’nun gösterdiği yakınlık bir süre sonra takıntılı bir hal almaya başlayınca, gençler kendilerini büyük bir girdabın içerisinde bulur.


8- Onun Filmi

Kadının sinemada yerini ve önemini vurgulayan belgesel filminin yönetmen ve senaryosu Su Baloğlu ve Merve Bozcu'ya ait. Belgeselde aralarında Türkan Şoray, İlksen Başarır, Nisan Akman ve Çiğdem Vitrinel gibi birbirinden değerli kadın senarist ve yönetmenle yapılan röportajları izleyebilirsiniz.

Sinema alanında akademik kariyer yapmayı hedefleyen Su Baloğlu, Merve Bozcu, sinemaya dair kafalarda oluşan soruların cevaplarını bulmak için işe koyulur. Sektörün deneyimli isimleri ile söyleşi gerçekleştiren iki genç kadın, “Bir film nasıl yapılır, nereden başlanır, tekniği erkekler daha mı iyi bilir, set çalışanları neden beni değil de görüntü yönetmenini dinliyor, dünyanın en zor işi karı koca sette olmak mı? ” gibi sektörün en temel sorularının cevaplarını arar.


9- Yaramazlar Takımı: Zaman Yolcuları / Kikoriki: Deja Vu

Son yıllarda sıkça karşımıza çıkan Rus yapımı animasyon filmlerin biri olan Yaramazlar Takımı: Zaman Yolcuları'nın yönetmenliğini Denis Chernov üstlenirken, senaryosunu ise yönetmenle birlikte Dmitriy Yakovenko kaleme alıyor.

Krash, en yakın arkadaşı Barry için unutulmaz bir doğum günün partisi hazırlamaya karar verir. Parti için vakit kaybetmeden harekete geçen Krash, heyecan verici zamanda yolculuk deneyimleri organize eden DejaVu Ajansı ile iletişime geçer. Ajans, konuklarının zamanda yolculuk yaparak görmeyi istedikleri herhangi bir tarihi döneme gitmelerini sağlamaktadır. Bu muhteşem deneyimi yaşamak isteyen Krash ve arkadaşları ajans ile anlaşmayı yapar. Ancak yolculuk başladığında, ekibin kurallara doğru bir şekilde uymaması büyük bir kazanın meydana gelmesine neden olur. Yaşanan kaza sonu, ekiptekiler çeşitli zamanlara dağılarak kaybolur. Krash, farklı zamanlarda kaybolan arkadaşlarını geri getirmek için zorlu bir maceraya atılır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler