Beyazperdede bu hafta

7.02.2018
Beyazperdede bu hafta
Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5 film vizyona girecek.

Sinemaseverler bu hafta 2'ü animasyon, 2'si yerli ve 1'i yabancı 5 yeni filme merhaba diyecek. 

Gişede yine başarılı olması beklenen komedi filmi Kayhan ve alanında belki de bir ilk olan ve BJK'nin efsane malzeme sorumlusuna vefa gösterisi olan Güzel Adam Süreyya belgesel-filmi haftanın yerli yapımlarını oluşturuyor.

 

İşte haftanın filmleri...

Güzel Adam Süreyya

Beşiktaş Spor Kulübü'nde uzun yıllar malzeme sorumlusu olarak görev yapan Süreyya Soner'e vefa filmi, alanında ilk olan bir film. Gökçe Kaan Demirkıran yönetmenliği ve senaristliğini ve tabiri caizse hasta Beşiktaş taraftarı Yılmaz Erdoğan'ın seslendirmesini üstlendiği film özellikle Beşiktaş taraftarlarını heyecanlandıracağa benziyor.

 

Eyüp’de doğan çocukluğu ise Zeytinburnu’nda geçen Süreyya Soner, çok sevdiği dayısı onu Beşiktaşlı yaptığında henüz 8 yaşındadır. Semt takımlarında kalecik yapan Süreyya, futbolcu formasını giymeyi hayal etmediği Beşiktaş’a malzemeci olarak girmeyi hayal eder ve kısa süre sonra bu hayaline kavuşur. 

1981 yılına Beşiktaş Spor Kulübü’nde malzeme sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Süreyya Soner’in Beşiktaş’a adadığı yaşamının anlatıldığı belgeselin yönetmenliğini Gökçe Kaan Demirkıran üstleniyor. Süreyya’nın günümüzde, kaybolduğunu, unutulduğunu düşündüğümüz bazı değerlerin temsilcisi olarak anlatıldığı filme Fikret Orman, Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Les Ferdinand, Gordon Milne, Ricardo Querasma gibi birçok isim konuk oluyor.

 

İyi Günler (Hao ji le / Have a Nice Day)

Çin yapımı Komedi-Suç animasyonunun yönetmenliği ve senaristliği Jian Liu'ya ait. 

Konusuna gelince, ünlü bir mafya patronunun şoförü olan Xiao Zhang'in başı derttedir. Canı kadar sevdiği kız arkadaşı büyük heveslerle estetik yaptırmıştır ancak doktoru ameliyatın içine etmiştir. Eski halinden bile beter olan kadın, sevgilisinin başının etini yer! Xiao bu baskıya dayanamaz ve patronunun önemli bir sevkiyatı sırasında içinde 1 milyon dolar olan çantayı çalar. Amacı sevgilisini iyileştirmektir ancak başına tahmin edemediği bir bela almıştır.

 


Kayhan

Recep İvedik filmleriyle her defasında gişeleri alt üst eden Şahan Gökbakar, yeni filmi Kayhan'la bu kez farklı bir karakterle karşımızda. 

Filmin hikayesi okulun geleneksel pilav gününe lise arkadaşlarını görmek için heyecanla gelen Kayhan’ın, kendisine hediye edilen 98 mezunları yıllığını görünce yaşadığı büyük şok ile başlıyor. Lise yıllarından beri dost bildiği herkesin aslında kendisinden nefret ettiğini öğrenen Kayhan, yaşadığı hayal kırıklığını üzerinden atamayınca kahkaha ve komedi dolu bir intikam hikayesinin fitili ateşleniyor. Lise arkadaşları için özenle hazırlanmış planlarını harekete geçiren Kayhan’a bu yolculukta kardeşi bildiği ve onu çok seven Orçun, eşi Sevim’in tüm çabalarına rağmen eşlik ediyor. 

Her saniyesiyle izleyiciye eğlenceli ve bol kahkahalı zaman geçirme garantisi sunan ‘Kayhan’ın fragmanı da komedi dolu sahneleriyle dikkat çekiyor. Kayhan’ın zeka ve muzırlık dolu planları kadar, aksiyon dolu sahneleri ve günümüz dünyasına yapılan ince göndermeler de beğeni toplayacak.

Filmin yönetmeni Togan Gökbakar. Senaryo ise Togan-Şahan kardeşlere ait. Başrollerde ise Şahan Gökbakar, İrfan Kangı ve Gökçe Eyüboğlu yer alıyor.

 

Leo Da Vinci: Mona Lisa Macerası (Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa)

Haftanın bir diğer animasyon filmi Leo Da Vinci: Mona Lisa Macerası'nın yönetmenliği Sergio Manfio'ya senaryo ise Sergio Manfio-Francesco Manfio ikilisine ait. 

Vinci'de hayat huzurla geçmektedir. Leonardo zamanın çoğunu ilginç icatlarıyla uğraşarak geçirir. Arkadaşı Lorenzo da ona icatlarını geliştirmesinde yardım etmektedir. Gioconda ise onların yaptıklarını dalga geçerek izlemektedir. Üç arkadaşın sakin geçen hayatları kente gelen bir adamın anlattıklarından sonra değişecektir. Adam onlara gizli bir hazinenin varlığından bahseder. Anlatılanlar karşısında büyülenen Leonardo ile arkadaşları Lorenzo ve Giaconda, bu kayıp hazinenin peşine düşerler ve kendilerini bilmedikleri maceraların içine sürüklerler.

 

Özgürlüğün Elli Tonu (Fifty Shades Freed)

Grinin Elli Tonu ve Karanlığın Elli Tonu filmlerinin ardından serinin 3. filmi Özgürlüğün Elli Tonu filmi de erotik-drama temalı. Başrollerde Dakota Johnson, Jamie Dornan, Kim Basinger, Arielle Kebbel ve Tyler Hoechlin'in yer aldığı filmin yönetmeni James Foley. Senaryo Niall Leonard ve E.L. James'a ait.

Anastasia ve Christian, yaşadıkları zorlu ayrılıkların ve iniş çıkışların ardından, tutkulu aşkları, nikah yüzükleri ve görkemli bir evlilik töreni ile mutlu sona ulaşmıştır. Ancak Anastasia'nın peşine düşen Jack, çifte huzur vermez. Anastasia'nın lüks ve aşkla bezeli mükemmel hayatı bir kez daha sarsıntılara sahne olacaktır... 

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler