Bir soru, bin cevap!

16.04.2019
Bir soru, bin cevap!
Neden Yaratıcısınız? sorusuna cevap arayan belgeselden teaser geldi.

Her biri kendi alanında birer dünya markası olan ünlülere tek bir soru sorarak çekilen belgesel 'Why Are We Creative'den teaser fragman yayınlandı. David Bowie'den Yoko Ono'ya; Diana Kruger'den Quentin Tarantino'ya; Dalai Lama'dan Angelina Jolie'ye kadar birçok ünlüye yıllar boyu yöneltilen tek bir soru ve gelen cevaplar Hermann Vaske'nin yönetmenliğiyle bir belgesel olarak beyaz perdeye aktarıldı.

'Why Are We Creative' ya da Türkçe ismiyle 'Neden Yaratıcıyız? ', birbirinden farklı dallarda birçok insana sorulan 'Neden Yaratıcısınız? ' sorusunun cevaplandırılmasıyla oluştu. 

Yönetmen koltuğunda oturan Hermann Vaske; David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, John Hegarty, David Lynch, Yohji Yamamoto, Damien Hirst, Angelina Jolie, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Neo Rauch, Stephen Hawkins, the Dalai Lama, Peter Ustinov, Marina Abramovic, Diane Kruger, Julian Schnabel, John Cleese, Jimmy Page, Vivienne Westwood ve Takeshi Kitano ile röportaj yaparak, yaratıcılığın kaynağını sorguluyor. Herkesten birbirinden tamamen farklı yanıtlar alan filmde, sorunun yanıtını alabilmek için 50 kişiyle görüşülüyor. 30 yıldır sürdürülen proje için Screen Daily'ye konuşan Vaske, şu sözleri sarf etmişti: 'Günün sonunda soru, felsefik bir soruya dönüşüyor. Bu yolculuk, 20. ve 21 yüzyıldan yaratıcılıkta etkili olan birçok insanla iletişime geçmeme neden oldu.'

Türkçe ismi 'Neden Yaratıcıyız? ' film 19 Nisan'da vizyona girecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler