'Birdman' Türkiye'de İlk Kez !f İstanbul'da!

24.10.2014
'Birdman' Türkiye'de İlk Kez !f İstanbul'da!
Yine iddialı bir programla sinemaseverleri bekliyor.

Yine iddialı bir programla sinemaseverlerin karşısına çıkacak olan! f  İstanbul'un ilk sürprizi, Alejandro González Iñárritu'nun merakla beklenen yeni filmi 'Birdman'!

'Amores perros/Paramparça Aşklar ve Köpekler', '21 Grams/21 Gram', 'Babel/Babil' ve 'Biutiful' filmlerinin yönetmeni Alejandro González Iñárritu'nun merakla beklenen yeni filmi 'Birdman',  Türkiye'de ilk kez 14.! f  İstanbul  Bağımsız Filmler Festivali'nde gösterilecek.

Michael KeatonEmma StoneZach GalifianakisEdward NortonNaomi Watts  gibi ünlü oyuncuları buluşturan film, bir zamanlar ikonik bir süper kahramanı canlandırmış ama artık gözden düşmüş bir aktörün Raymond Carver'ın hikâyesinden uyarlanan bir Broadway oyununda rol kapma ve eski günlerine dönme çabasını anlatıyor.

Starlık sistemini kıyasıya eleştirerek süperkahraman hikâyelerini ters yüz eden ve yönetmenin önceki filmlerinden çok farklı olarak kara komedi türünde çekilen film, ilk gösterimini Ağustos'ta  Venedik  Film Festivali'nde yapmıştı. Iñárritu'nun 4 yıl aradan sonra yönettiği ilk film de olan 'Birdman'in yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olacağı, Oscar adaylıklarında da adının sıkça geçeceği şimdiden konuşuluyor.

14.! f  İstanbul  Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 12-22 Şubat 2015 tarihlerindeİstanbul'da, 26 Şubat-1 Mart 2015 tarihlerinde ise  Ankara  ve  İzmir'de gerçekleştirilecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler