'Bosna Ruleti' Filmi Saraybosna'da Görücüye Çıktı

28.10.2014
'Bosna Ruleti' Filmi Saraybosna'da Görücüye Çıktı
'Bosna Ruleti' isimli filmin, Saraybosna galası yapıldı.

Türk yönetmenlerin 'Bosna Ruleti' filmi Saraybosna'da görücüye çıktı.  Bosna'da 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşı konu alan 'Bosna Ruleti' isimli belgesel filmin, Saraybosna galası yapıldı. 

Yönetmenliğini Onur Kök ve Raşit Görgülü'nün üstlendiği ve  Bosna Hersek'te, 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşı konu alan 'Bosna Ruleti' isimli belgesel filmi, Saraybosna'da görücüye çıktı.

Novi Grad Belediyesi Sinema Salonu'ndaki galaya  Bosna Hersek'te ikamet eden çok sayıda Türk vatandaşı ve Saraybosnalılar katıldı.Filmin yönetmenlerinden Onur Kök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belgesel filminin ana konusunun savaştaki keskin nişancılar olduğunu söyledi.Daha önce de 'Bosna'da Gönlüm Sonbahar' isimli bir belgesel film çektiğini hatırlatan Kök, 'Bu ikinci belgeselimiz. Belgeselimiz içinde üç tane hikaye var. Üç hikayenin de temel noktası bir kurşunun üç hayatı parçalaması. Biz, bu hikayeyi, dünyaya anlatmak istedik' diye konuştu.Kök,  Avrupa'nın her zaman medeniyetten bahsettiğini ancak 1992-1995 yılları arasında  Avrupa'nın ortasında yaşanan savaşa karşı herkesin sustuğuna dikkati çekerek, 'Biz sanat yoluyla bunları anlatabileceğimiz kadar bütün dünyaya anlatmak istiyoruz. Umarım belgeselimiz beğenilir' ifadesini kullandı.Filmin diğer yönetmeni Raşit Görgülü ise filmin Saraybosna'da geçtiğini ve keskin nişancıların halka saldığı korkuyu filmde işlediklerini anlattı.Filmde ayrıca, ülkede yaşanan savaş sırasında çekilmiş olan gerçek  Keskin Nişancı  saldırılarının görüntüleri de kullanıldı.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler