Bozkır vizyon için hazır!

2.09.2019
Bozkır vizyon için hazır!
Ünlü yönetmen Mehmet Tanrısever'in bol ödüllü filmi Bozkır vizyona hazır.

Ünlü yönetmen Mehmet Tanrısever'in yeni çalışması bol ödüllü 'Bozkır' filmi meraklılarıyla buluşmaya hazır. 6 Eylül'de vizyona girecek olan filmden kamera arkası görüntüleri paylaşıldı. 

Adını 1989 ve 1990 yıllarında vizyona giren Minyeli Abdullah filmlerinin yapımcısı olarak duyuran ve daha sonra Sürgün ve Hür Adam gibi başarılı filmlerin yönetmenliğini de yaparak ününü sağlamlaştıran Mehmet Tanrısever'in yapımcı, yönetmen ve senaristliğini üstlendiği film, vizyona girmek için gün sayıyor.

Oyuncu kadrosunu Soydan Soydaş, Tarık Tanrısever, Süleyman Kabaali, Ayçin Tuyun, Yaşar Alptekin, Engin Yüksel, Halil İbrahim Kalaycıoğlu ve Haldun Boysan'ın oluşturduğu film, aralarında Calcutta International Cult Film Festival, Euroasia International Film Festival, Asian Cinematography Film Awards gibi festivallerin yer aldığı 81 uluslararası festivalde finale kalmış ve bunlarında 52 tanesinden ödülle dönmüştü.

Abdullah ile Çolak Ziya, Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan iki arkadaştır. Geçimlerini silah satarak kazanan Abdullah ve Çolak Ziya, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterlere sahip olsalar da, yıllardır birlikte hayat mücadelesi vermişlerdir. Abdullah, sözlüsü Emine ile evlenmek için çabalarken, Çolak Ziya ise günü kurtarmaya çalışarak yaşar. Hayatta her şeyden önce mertlik, namus ve şerefe önem veren Abdullah ve Çolak Ziya, bir gün asker arkadaşları Testici Bekir’in evine ziyarete gittiklerinde, kendilerini tahmin edemeyecekleri bir durumun içerisinde bulurlar. Testici Bekir evde yoktur ve onlarla arkadaşlarının eşi Süheyla ilgilenmektedir. Bu durumu fırsat bilen Çolak Ziya, genç kadını yalnız bulduğu bir esnada, ona tacizde bulunur. Abdullah’ın gelmesi ile kaçmaya başlayan Çolak Ziya, Bozkır’ın ıssız tepesine geldiğinde, Abdullah’ın tek kurşunu ile ölür. Büyük bir pişmanlık ve öfke içerisinde olan Abdullah, adalete teslim olmaya karar verir. Ancak hapishanede yaşadığı zorluklar, Abdullah’ın hayatını alt üst eder. Abdullah, sözlüsü Emine’ye kavuşma umuduyla, suçunu inkar etmeye karar verir. Bozkır kabadayısı olan Erol Kara’nın da suçu üstlenmesi ile serbest kalan Abdullah için, asıl hesaplaşma şimdi başlayacaktır.

Bozkır, 6 Eylül'de sinemalarda olacak.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler