Bu Bizim Sevdamız Filminin Tanıtımı Yapıldı

20.11.2014
Bu Bizim Sevdamız Filminin Tanıtımı Yapıldı
Projenin hazırlık süreci 4 yıl sürdü.

Tenis İhtisas Kulübü'nde düzenlenen toplantıda konuşan senarist  Selçuk Şahin  Polat, film projesinin 4 yıllık bir hazırlık sürecinden sonra hayata geçtiğini belirtti.

Polat, filmin odağında  Bir Aşk Hikayesi  olduğunu ancak kültürel zenginliklere, farklı türde yaşam biçimlerinin sağladığı sosyal yararlara, tarihi gerçeklerle paralellik kurularak vurgu yapıldığını söyledi. Film hazırlık süreci içinde yoğun bir araştırma başlattıklarını da dile getiren Polat, şöyle devam etti:

'Alevileri, Hıristiyanları, Yörükleri, Romanları, Kürtleri inceledik.  Mersin'de ne varsa yansıtmaya çalıştık. Bunu yaparken de kentin bazı özelliklerini yansıtmaya çalıştık, kültürel değerlere, tarihsel dokuya özen gösterdik. Mesela karakterlerimiz tarihi mekanlarda buluşuyor. Tarihsel dokuyu da içine alan bir proje gerçekleştirdik. Ama tüm bunlar bir gerilim ile yürüyor. Filmde bir efsanemiz var, bir mafyamız var. Gerilim bu noktada başlıyor. Kahramanlarımızın bunlarla karşılaşması ve ölüme giden bir süreç var. Filmde engellilerle ilgili bölümler de var. Empati kurma olayını işledik. Filmde 30 karakterimiz var. 2015 Mayıs sonunda çekimlere başlayıp 5 hafta süre içinde çekimleri bitireceğiz. Ocak ayında da vizyona çıkacağız.'

Lansmanı  29 Kasım'da

Altmış Sekizler Medya Yapım tarafından  KızkalesiYumuktepe, Pompeipolis ve Şehir Mezarlığı gibi  Mersin'in tarihi ve simgesel mekanlarında çekimleri yapılacak 110 dakikalık Bu Bizim Sevdamız filminde  Meltem CumbulMustafa AlaboraMenderes Samancılar, Asuman ÇakırCengiz Bozkurt, Cansu FırıncıNazan Diper  ve  Zafer Diperkamera karşısına geçecek.

Mersin'de farklı kültürel kimliklere ve yaşamlara sahip karakterler arasında gerçekleşen ilişkileri ve farklı kültürlere sahip insanların yaşayışları, tarihi gerçekler ve efsaneleri odağında aşk serüveni olan hikayeyi anlatacak filmin lansmanı, birçok ünlü oyuncunun katılımı ile 29 Kasım'da gerçekleştirilecek.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler