Bu hafta ne izleyeceğiz?

29.11.2019
Bu hafta ne izleyeceğiz?
Sinema salonları bu hafta 3'ü yerli 8 yeni filme ev sahipliği yapıyor.

Sinemaseverler bu hafta 3'ü yerli olmak üzere 8 yeni filmle tanışıyorlar. Bu filmlerden 80'li yılların en beğenilen aksiyon dizisi Charlie'nin Melekleri yeni versiyonuyla meraklılarının huzurunda olacak. Filmin önemli bir bölümünün İstanbul'da geçtiğini ve bu anlamda sinemaseverlerin daha çok ilgisini çekebileceğini hatırlatmadan geçmeyelim.

Ayrıca 2. Dünya Savaşı'nın kanlı tarihinin bir kez daha beyaz perdeye aktarıldığı Midway de savaş filmi meraklılarını salonlara çekebilir.

Yerli filmlerden ise ödüllü senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer'in yeni filmi Küçük Şeyler beyaz yakalı olarak tabir edilen plaza çalışanlarının yaşantısına absürt komedi tarzıyla yaklaşıyor.

Bir diğer yerli film Dilsiz ise değişik ve ilginç bir hikayeyle beyaz perdeye geliyor. Başrolde ilk kez bir yapımda rol alan meşhur akademisyen Mim Kemal Öke'nin yer aldığı film 'hat sanatı' meraklılarını cezbedebilir.

İyi Seyirler...

1- Charlie'nin Melekleri / Charlie's Angels

Elizabeth Banks'in yönetmen koltuğunda oturduğu aksiyon türündeki filmde meleklere BAFTA ödülünün yanı sıra César Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan ilk Amerikalı oyuncu Kristen Stewart, yıldızı yeni parlamaya başlayan İngiliz güzel Ella Balinska ve yeni nesil Aladdin'de Disney prensesi Jasmine'e de hayat verecek olan Naomi Scott hayat veriyor. Filmin kadrosunda ayrıca Sam Claflin, Emmy ve Altın Küre ödüllü Patrick Stewart, Jonathan Tucker, 2 Oscar adaylığı bulunan Djimon Hounsou, To All the Boys I’ve Loved Before ile genç kızların sevgilisi haline gelen Amerikalı oyuncu Noah Centineo ve Elizabeth Banks'in kendisi de yer alıyor.

Charlie'nin Melekleri, uluslararası boyuttaki güvenlik ve soruşturma bürosu gizemli Charles Townsend için çalışıyorlar. Artık gezegenin dört bir yanında en zorlu görevleri üstlenen, dünyanın en zeki, en cesur ve en iyi eğitilmiş kadınlarından oluşan Melek takımları ve her takımın ayrı bir Bosley’i vardır.


2- Bir Şans Daha / Last Christmas

Paul Feig'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve senaryosunu ise Bryony Kimmings - Emma Thompson ikilisinin kaleme aldığı romantik komedi filminin başrollerini Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh ve Peter Serafinowicz paylaşıyor.

Kate, Londra'da yaşayan genç bir kadındır. Hayatında birçok yanlış karar alan genç kadın, Elf rolünü üstlendiği bir Noel dükkanında çalışmaktadır. Tom adında bir adamın hiç beklenmedik bir zamanda Kate’in hayatına dahil olması, genç kadının dünyasının bambaşka bir hal almasına neden olur. Tom her ne kadar Kate’in sınırlarını zorlasa da onunla birlikte Londra’nın en güzel zamanlarında hayatı için yeni bir başlangıç yapmaya çalışır. Her ne kadar Tom ve Kate’in hayatında hiçbir şey yolunda gitmese de, kalplerinin sesini dinlemeleri zor olmayacaktır.


3- Dilsiz

Murat Pay'ın yönettiği ve senaristliğini Selman Kılıçaslan'la birlikte üstlendiği filmin başrollerinde Ozan Çelik, Vildan Atasever, Emin Gürsoy ve Prof. Dr. Mim Kemal Öke yer alıyor.

Sami, küçük bir evde yaşayan yalnız bir adamdır. Geçimini duvar ressamlığı yaparak sağlayan Sami, bir gün babaannesinin vefat haberini alır. Genç adama babaannesinden bir sandık miras kalmıştır ve sandığın içi hat sanatıyla ilgili malzemelerle doludur. Sami'nin babaannesinden kendisine kalan hat sanatı malzemelerinden kurtulmayı planlarken, Selma adında bir kadın ile tanışmasıyla hayatı bambaşka bir hal alır. Selma, eskiden hat sanatıyla ilgilenmiş bir kadındır ve Sami genç kadının kendisini yönlendirmesi sayesinde hat sanatı ile ilgilenmeye başlar. Bu sırada eski kuşak, yetenekli ve zor bir hattat olan Eşref Efendi'den de destek alan Sami, bir süre sonra Selma ve Eşref Efendi arasında sıkışıp kalır. İçinde kaldığı durum, Sami'yi zorlu bir serüvenin içine sürükler.


4- Hemen Döneriz

Başrollerde Kadir Polatçı, Burak Satıbol, Gökhan Mumcu, Ayhan Taş ve Esin Civangil'in yer aldığı komedi filminin yönetmen koltuğunda Haydar Işık otururken, senaryosunda ise Salim İnan ve Aytuğ Topaloğlu'nun imzaları bulunuyor.

Genç bir adam olan Özkan, bir süredir bir proje için saksıda bitki yetiştirmektedir. Özkan, eğer başarılı olursa üzerinde çalışma yaptığı çiçek sayesinde beyindeki stres hormonu salgılanmasını önleyebilecektir. Sonunda amacına ulaşan Özkan, bu başarısını kutlamak için bir parti yapmaya karar verir. En yakın arkadaşlarını çağırıp, büyük bir parti hazırlığına girişen Özkan, bu sırada korkunç bir durumla karşı karşıya kalır. Başının belası olan karga uzun süredir üzerinde çalışma yaptığı çiçeği yiyince Özkan’ın tüm çalışması boşa gider. Özkan zaman kaybetmeden başka bir çiçek bulmak için arkadaşları ile birlikte Keşan’a doğru yola koyulur. Yolculuk sırasında farkında olmadan mafya lideri Reco’nun şebekesini çökerten Özkan ve arkadaşları, kendilerini türlü maceraların içinde bulur.


5- Korkunun Sesi / Echoes of Fear

Brian Avenet-Bradley'in yazıp yönettiği filmin başrollerini Trista Robinson, Hannah Race, Paul Chirico, Marshal Hilton ve Türk oyuncu Elif Savaş paylaşıyor.

Genç bir kadın olan Alisa'ya büyükbabasından büyük bir miras kalır. Artık sahibi olduğu görkemli evi satmaya karar veren Alisa, öncesinde eve gidip büyükbabasının hatıralarını toplamak ister. Alisa, evi toparlamak için erkek arkadaşı Brandon'ın da kendisi ile gelmesini ister ama Brandon işi dolayısıyla Alisa'yı eve tek göndermek zorunda kalır. En yakın kız arkadaşı Steph'i de yanına alan Alisa, vakit kaybetmeden yola koyulur. Eve vardıklarında evi kat kat dolaşmaya başlayan iki genç kadın, evde bir takım tuhaflıklar fark eder. Kayıp ilanları, kafatasları, torba içinde insan parçaları bulan Alisa ve Steph büyük bir şoka uğrar. İki kızı büyük bir tehlike beklemektedir.


6- Küçük Şeyler

Ödüllü senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer'in yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı absürt komedi filminin başrollerinde Alican Yücesoy, Başak Özcan, Bülent Emrah Parlak, Seda Türkmen, ve sevilen oyuncu Müfit Kayacan yer alıyor.

Onur ve Bahar, beyaz yaka yaşam tarzına sahip olan bir çifttir. İstanbul'da yaşayan çift, şehrin uzak bir semtinden av almaya karar verir. Ev aldıktan bir süre sonra Onur'un işten çıkarılması çiftin hayatını derinden etkiler. Onur, birçok iş görüşmesine gitse de istediği sonucu bir türlü alamaz. Genç adamın işsiz kalması bir süre sonra evliliklerinin de tehlikeye girmesine neden olur.


7- Midway

Yönetmenliğini Startrek, The Patriot ve Kurtuluş Günü filmlerinde de imzası bulunan Roland Emmerich'in üstlendiği filmin senaryosunu ise Wes Tooke kaleme alıyor. Aksiyon, tarih ve savaş temalı filmin başrollerini ise Luke Evans, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid ve Woody Harrelson paylaşıyor.

Midway, II. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya İmparatorluğu arasında yapılan Midway Muharebesi'ni konu ediniyor. Filmde, savaşın seyrini değiştiren askerlerin kahramanlık hikayesine odaklanılıyor. Midway Muharebesi, 2. Dünya Savaşı için bir dönüm noktası kabul ediliyor. Liderlerin ve askerlerin, içgüdüleri ve cesaretleriyle verdikleri mücadele, Pasifik Cephesi’ndeki savaşın seyrinin değişmesine neden olur.


8- Monos

Alejandro Landes'ın yönettiği ve senaryosunu Alexis Dos Santos'la birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Moises Arias, Julianne Nicholson, Jorge Román, Sofia Buenaventura ve Julian Giraldo yer alıyor.

Monos, bir gerilla grubunun hikayesini konu ediyor. Kendilerine Rambo, Smurf, Bigfoot, Wolf ve Boom-Boom gibi isimler takan bir grup çocuk, Latin Amerika'nın dağlık ortamında bir örgüt tarafından insanları öldürmek için eğitilir. Askeri eğitim egzersizleri yapan ve kendilerini her türlü koşula karşı hazırlayan çocuklar, yalnız kaldıkları zaman özlerine döner ve kendi yaşıtları gibi oynayıp, eğlenmeye başlar. Ancak onların içlerindeki şiddete meyilli olan taraf, çocukların hayatının kararmasına neden olur. Bir filo, çocukları pusuya düşürüp ormanlık alana çektiğinde, işler içinden çıkılmaz bir hal alır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler