Bu hafta vizyona giren filmler!

23.08.2017
Bu hafta vizyona giren filmler!
Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 6 film vizyona girecek.

Bu hafta 1 yerli, 2 animasyon ve 2 yabancı olmak üzere 5 yeni film ve 1 de yeniden gösterim filmi izleyicilerle buluşuyor. İşte o filmler...

Çılgın Hırsız (Despicable Me 3)

Çılgın Hırsız 3 filmi, yönetmenliğini Kyle Balda-Eric Guillon ve Pierre Coffin üçlüsünün yaptığı bir animasyon filmi. Konusuna gelince...

Gru, insanlığı tehdit eden son kötüyü ele geçirmekte başarısız olunca Anti-Kötüler Birliği’nden kovulur. Artık büyük bir kimlik krizinin ortasındadır. Ancak, gizemli bir yabancı ortaya çıkar ve Gru’ya uzun zaman önce kaybettiği ikiz erkek kardeşinin haberini verir. Kardeşi, ikizinin çılgın adımlarını umutsuzca takip etmek isterken eski bir süper kötü de kötü olmanın ne kadar iyi bir his olduğunu yeniden keşfedecektir.

Sadakat Yolunda (Megan Leavey)

Film, genç bir onbaşı Megan Leavey'nin gerçek yaşam öyküsüne dayanıyor. Irak'taki görev süresince birçok hayat kurtaran genç kadının askeri dövüş köpeği ile olan benzersiz disiplinli ilişkisini merkeze alıyor.

Hayatın çıkmazlarında kaybolan ve yolunu bulmak için asker olmaya karar veren Megan Leavey'in zorlu eğitim sürecinde hayata tutunmasını sağlayan Rex adlı köpek olur. Bir önceki eğitmenini ısırarak kolunu kırdığı için Megan ile görevlendirilen Rex, bomba tespit ekibinde görev alan agresif bir savaş köpeğidir. Megan ile Rex'in aralarındaki bağ gelişip güven arttıkça Irak’ın savaş ortamındaki tüm tehditlere rağmen başarılı bir ekip olurlar. Ama Rex, sadece askerlerin hayatını kurtarmakla kalmaz… Kısa sürede Megan’ın da en yakın arkadaşı olmayı başarır ve bu kalbi soğumuş kadına tekrar sevmeyi öğretir. Rex haksız yere elinden alındığında ise Megan, onu sahiplenebilmek için hayatının en tutkulu savaşını vermek zorunda kalacaktır.

Filmin yönetmenliğini Gabriela Cowperthwaite, senaristliğini ise Pamela Gray ve Annie Momolo üstlenmiş. Başrollerde ise Kate Mara, Tom Melton, Bradley Whitford, Edie Falco ve Common var.

Senin Adın (Kimi no na wa)

Yeni haftanın bir diğer animasyon filmi Senin Adın, Japon yönetmen Makoto Shinkai imzasını taşıyor. Senaryo yine aynı isme ait.

Filmin konusu:

Hayatından pek memnun olmayan Mitsuha, etrafı dağlar tarafından sarılı bir bölgede yaşar. Vali olarak çalışan babası seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi dışında kimse yoktur. Kırsal kesimdeki yaşamından fazlasıyla sıkılan Mitsuha, Tokyo'da yaşamanın hayalini kurar. Mitsuha ile aynı yaşlarda olan Taki ise, Tokyo'da yaşayan bir gençtir. Taki'nin günleri çalışarak ve arkadaşları ile vakit geçirerek geçer. Ancak bir gün, rüyasında kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görecektir. Mitsuha ise tam tersi, kendini Tokyo'da yaşayan bir erkek olarak. Birbirine yabancı bu iki genç, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulacaktırlar.

Şansımı Seveyim

Bir insanın başına gelebilecek tüm şanssızlıkların farklı bir dille anlatıldığı ‘Şansımı Seveyim’ filminde, şanssızlığıyla tanınan Sebahattin (Cem Gelinoğlu) , büyüdüğü mahalleye geri döner. Bütün mahalleli şanssızlıkları mıknatıs gibi çeken Sebahattin'in dönüşü yüzünden çok endişelidir. Kim bilir başlarına yine ne işler açacaktır?  

Şanssızlığına boyun eğmiş olan Sebahattin, Yaprak'la (Zeynep Tuğçe Bayat) tanışınca talihinin döndüğüne ikna olur. Ama şanssızlık bu ya, Yaprak yıllar önce ahını aldığı Durmuş'un kız kardeşidir. Yaprak'ın Sebahattin'i kabul etmesinin tek yolu, Sebahattin'in kendisini Durmuş'a affettirmesidir. Ancak şanssızlıklar Sebahattin'in yakasını bırakmayınca, en yakın arkadaşı İzzet (Gökhan Kıraç) ile ümitsizce talihini değiştirmenin ve Yaprak'a kendisini kabul ettirmenin yollarını aramaya başlar.

Filmin yönetmenliği Ender Mıhlar'a, senaryosu ise Ferhat Ergün'e ait filmin başrollerinde Cem Gelinoğlu, Zeynep Tuğçe Bayat, Gökhan Kıraç, Zerrin Sümer ve Ümit Yesin var.

Şanslı Logan (Logan Lucky)

İki erkek kardeş Jimmy ve Clyde Logan'ın çok önemli bir amacı var;ailelerinin üzerindeki laneti kaldırmak. İkili bunun için Charlotte Motor Speedway'deki efsanevi Coca-Cola 600 yarışını hedef alır. Amaç büyük NASCAR yarışında başarılı bir soygun yapabilmektir...

Bol yıldızlı filmin yönetmen koltuğunda Steven Soderbergh, senarist koltuğunda ise Rebecca Blunt oturuyor. Başrolleri ise Katherine Waterson, Adam Driver, Katie Holmes, Channing Tatum ve Sebastian Stan paylaşıyor.

Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgement Day)

Ve efsane geri döndü!  

Gösterime girdiği 1991 yılında gişe rekorlarını altüst eden Terminatör 2: Mahşer Günü filminin yeniden gösterimi bu hafta vizyonda. Üstelik bu kez 3 boyutlu...

Senarist ve yönetmenliğini James Cameron'un üstlendiği ve başrollerde Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton'un yer aldığı filmde Edward Furlong, Robert Patrick, Joe Morton ve S.Epatha Merkerson onlara eşlik ediyor.

1997 Ağustosu'nda yaşanan ve 3 milyarı aşkın insanın ölümüne neden olan olayın üstünden yıllar geçmiş ve 2029 yılına gelinmiştir. John Connor makinelere karşı insan direnişinin lideri konumundadır. Onu 2029 yılında yok edemeyen makineler şimdi yok edemedikleri düşmanlarını geçmişte yok etmeyi denemeye karar verirler ve John'un 13 yaşında olduğu döneme bir yok edici makine yollarlar. Buna karşılık john da o dönemde kendisini korumak için daha önce annesini öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin daha üst bir modelini geçmişe yollar. İki yok edici makine arasında John Connor için büyük bir mücadele başlar. Bu arada henüz yaşanmamış olan 1997 Ağustosu'nda yaşanacak olan felaketin mimarı olan Skynet adlı sistem de yavaş yavaş faaliyetlerini artırmaya başlamıştır. John ve onun koruyucu makinesi John'un annesini akıl hastanesinden kaçırıp Skynet'i durdurmak için iş birliğine girişirken diğer yok edici makine de John'u yoketmek için onların peşinden gitmektedir.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler