Bunlar Yeşilçam'ın En Özel Kareleri

5.1.2015
Bunlar Yeşilçam'ın En Özel Kareleri
Arzu Film, Yeşilçam'ın en özel karelerini yayınladı.

Arzu Film, aralarında ‘Bizim Aile', ‘Hababam Sınıfı' gibi klasiklerin yer aldığı Ertem Eğilmez imzalı 102 filmin restorasyon çalışmalarına başladı.

Şirketin, ‘arzufilmasofficial' adlı Instagram hesabında (şimdilik) 49 bin takipçisiyle paylaştığı, setlerde çekilen ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflar ‘like' üstüne ‘like alıyor.
Arzu Film, 50 yıllık tarihini arzufilmasofficial adlı Instagram hesabından gözler önüne seriyor.

Türk sinemasının devrimci ve dâhi kişiliği Ertem Eğilmez'in filmlerinin restorasyondan geçirilmesinin ardından yayınlanan bazı sahneler ve arşivden çıkan fotoğraflar tatlı bir nostalji rüzgârı estiriyor.

Dört nesildir keyifle izlenen filmlerin sahneleri Eğilmez'e bir saygı duruşu niteliği taşıyor.
İktisat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra bakkallık yaptı. Sonra da yayınevi kurup çıkardığı cep kitaplarıyla yayıncılıkta bir devrime imza attı.

Bir süre sonra yayınevi işi batınca Türkiye'ye ilk langırt makinesini getirip hayatını ticaretin başka bir alanıyla idame ettirmeye çalıştı.

Bu işte gelecek görmeyince 1964'te Efe Film'i kapatıp Arzu Film'i kurdu. İşte o Arzu Film, Türk sinemasına ivme kazandırırken Ertem Eğilmez, bu kez devrimi sinemada gerçekleştirdi.
Arzu Film, 50 yılda imza attığı 102 filmden birçoğunu restorasyondan geçirerek yenilemeye başladı.

Arzu Film, izlenmeye doyulmayan filmlerin restorasyondan çıktıktan sonraki görüntülerinin yanı sıra arşivde bulunan bazı fotoğrafları da arzufilmasofficial'da yayınlamaya başladı.
 

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler