Büyük tepki toplayan fotoğraflara açıklama

15.12.2016
Büyük tepki toplayan fotoğraflara açıklama
Murat Boz'un filmindeki sahne hemşireleri kızdırdı, yanıt geldi.

Murat Boz'un son filmi 'Dönerse Senindir'in kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Filmde mini etekli hemşirelerin Boz'a müdahale ettiği sahneler, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. İlk tepkiyi gösteren Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, 'Kutsal olan mesleğimize yapılan bu hadsizlik bu saygısızlık kabul edilecek bir durum değildir.Herkesi ve herkesimi haddini bilmeye davet ediyorum. Sanatın bu olmadığı ve sanatçılığa da yakışmayan bu hadsizliği de kabul etmeyeceğiz. Bu zamana kadar vicdanla merhametle yapılan hemşirelik mesleği sanatın da sanatçıların da oyuncağı değildir. Böyle sanatı da kabul etmiyoruz' dedi.

'Özür bekliyoruz'

Yıldırım, 'Sağlık çalışanları olarak bu görüntülerden dolayı özür bekliyor ve bu görüntülerin kaldırılmasını istiyoruz. Hemşirelik mesleği kutsaldır. Obje değildir. Herkes haddini bilsin' diye konuştu.

'Bu bir hayal sahnesi'

Tepkilerin ardından filmin yapımcısı şirketten açıklama geldi. Cengiz Semercioğlu, şirketin açıklamasını şöyle yazdı:

Hemşirelerin tepkisi üzerine “Dönerse Senindir” filminin yapım şirketi TAFF’ın yöneticileriyle konuştum.

Şu açıklamayı yaptılar:

“Tek bir fotoğraf karesine bakarak yargısız infaz yapılıyor. Film izlendiğinde durumun göründüğü gibi olmadığı anlaşılacak. Sonuçta bu bir film, üstelik çok eğlenceli bir komedi filmi. Bu da bir hayal sahnesi. Hiçbir meslek grubunu rencide etmek gibi bir yaklaşımımız olamaz.” 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler