Cannes'da program belli oldu!

19.4.2019
Cannes'da program belli oldu!
Bu yıl 72.si düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nin programı açıklandı.

Alejandro Gonzalez Innaritu'nun jüri başkanlığını üstlendiği ve 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 72. Cannes Film Festivali'nin programı belli oldu.

Festival yönetiminin açıklamasında; Quentin Tarantino'nun festival için yetiştirmeye çalıştığı filmi Once Upon A Time In Hollywood'un kurgusunun tamamlanamadığı için seçkide bulunmadığı; ayrıca Netflix'in politik bir sinema modeli olduğu ve kurallara uymadığı için Netflix filmlerinin Cannes Film Festivali'ne alınmayacağı da ifade edildi.

Cannes Film Festivali'nin olmazsa olmazı 'kırmızı halı'da bu yıl; Pedro Almodóvar, Dardenne Kardeşler, Bong Joon-ho, Elia Suleiman, Terrence Malick, Jim Jarmusch, Ken Loach gibi isimler boy gösterecek.

Jim Jarmusch'un The Dead Don't Die filmiyle açılışını yapacak olan Cannes Film Festivali'nin yarışma adayları ve diğer bölümlerdeki filmleri şöyle sıralandı:

Açılış Filmi

The Dead Don't Die - Jim Jarmusch

Yarışma Filmleri

A Hidden Life - Terrence Malick
Atlantique - Mati Diop
Bacurau - Kieber Mendonça
Dolor Y Gloria - Pedro Almodovar
Frankie - Ira Sachs
Gisaengchung - Bong Joon Ho
Il Traditore - Marco Bellocchio
It Must Be Heaven - Elia Suleiman
La Gomera - Corneliu Porumboiu
Le Jeune Ahmed - Jean Pierre Dardenne & Luc Dardenne
Les Miserables - Ladj Ly
Little Joe - Jessica Hausner
Matthias Et Maxime - Xavier Dolan
Nan Fang Che Zhan De Ju Hui - Diao Yinan
Portrait De La Jeune Fille En Feu - Céline Sciamma
Roubaix Une Lumiere - Arnaud Desplechin
Sibyl - Justine Triet
Sorry We Missed - Ken Loach

Belirli Bir Bakış Kategorisi

Adam - Maryam Touzani
Bull - Annie Silverstein
Chambre 212 - Christophe Honoré
Dylda - Kantemir Balagov
Evge - Nariman Aliev
Jeanne - Bruno Dumont
Le Femme De Mon Frere - Monia Chokri
Les Hirondelles De Kaboul - Zabou Breitman & Eléa Gobé Mévellec
Liberte - Albert Serra
Liu Yu Tian - Zu Feng
O Que Arde - Olivier Laxe
Papicha - Mounia Meddour
Port Authority - Danielle Lessovitz
The Climb - Michael Covino
Vida Invisivel - Karim Aïnouz
Zhuo Ren Mi Mi - Midi Z

Yarışma Dışı

Diego Maradona - Asif Kapadia
La Belle Epoque - Nicolas Bedos
Les Plus Belle Annees D'Une Vie - Claude Lelouch
Rocketman - Dexter Fletcher
Two Old To Die Young - Nicolas Winding Refn

Gece Yarısı Seçkisi

The Gangster, The Cop, The Devil - Lee Won-Tae

Galalar

Family Romance - Werner Herzog
For Sama - Waad Al Kateab & Edward Watts
Que Sea Ley - Juan Solanas
Share - Pippa Bianco
Tommaso - Abel Ferrara




Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler