Cannes için 6 milyon dolarlık güvenlik önlemi

10.5.2017
Cannes için 6 milyon dolarlık güvenlik önlemi
Cannes terör saldırılarına karşı önlem alıyor.

Güvenlik, bu yıl Cannes Film Festivali için üst boyuta taşındı. Son dönemde terör olaylarına maruz kalan Fransa’da, Cannes Film Festivali için olası terör saldırılarına karşı alınan güvenlik önlemlerine milyonlarca dolar harcandı.

Cannes polis yetkilisi Yves Darros, Variety’ye verdiği demeçte, şehir girişine kurulan otomatik geri çekilebilir dubalar, Croisette yoluna kurulan beton setler ve festivalin yapılacağı Palais stüdyosuna ana direnç noktaları kurulması için 6 milyon dolar harcandığını açıkladı.

Darros’a göre ayrıca Cannes körfezi ve limanının gözetlenebilmesi için gönüllü sayısının artırıldığını ve tetikte olunacağını da duyurdu.

Altın Palmiye için yarışılacak festivalin jüri başkanlığını İspanyol yönetmen Pedro Almadovar yaparken;Alman yönetmen, yapımcı ve senarist Maren Ade, Amerikalı aktris ve yapımcı Jessica Chastain, Çinli aktris ve yapımcı Fan Bingbing, Fransız aktris, senarist, yönetmen ve şarkıcı Agnes Jaoui, Güney Koreli yönetmen, senarist ve yapımcı Park Chan-wook, Amerikalı aktör, yapımcı ve müzisyen Will Smith, İtalyan yönetmen ve senarist Paolo Sorrentino ile Fransız kompozitör Gabriel Yared de diğer jüri üyeleri olarak Cannes’da hazır bulunacak.Kaynak: ntv

Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler