Çekimlerine bir süre sonra başlanacak olan, Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı 'Vizontele' filmi düzenlenen bir gece ile tanıtıldı.

18.7.2000Çekimlerine bir süre sonra başlanacak olan ve senaryosunu tiyatro sanatçısı Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı ''Vizontele'' filmi, düzenlenen geceyle tanıtıldı. Harbiye'deki Safari Bar'daki geceye, Van'ın Geva? İlçesi'nde Ağustos başından itibaren çekilmeye başlanacak filmin başrol oyuncuları Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ'ın yanı sıra, filmi Erdoğan ile birlikte yönetecek Ömer Faruk Sorak ve diğer oyuncular katıldı. -''VİZONTELE''- Yapımcılığını Beşıkta? Kültür Merkezi'nin üstlendiği filmde, 1974 yılında Van'ın Geva? ilçesine devlet tarafından bir televizyon alıcısının gönderilmesi üzerine televizyonla ilk defa karşıla?an yöre halkının ya?adıkları, traji-komik bir dille ele alınacak. Çekimler için bir aylık çalışma sonucu bir köy in?a edildiği ve 2 milyon dolarlık bütçeye sahip filmin, Türkiye'de çekilen en yüksek bütçeli yapım olacağı belirtildi.Kaynak: A.A.

Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


>> >> Çekimlerine bir süre sonra başlanacak olan, Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı 'Vizontele' filmi düzenlenen bir gece ile tanıtıldı.

Haberler